Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Przyspieszenie programu ABBYY FineReader: cała naprzód!

Przyspieszenie programu ABBYY FineReader: cała naprzód!

Zawsze chcemy, aby programy działały szybko. Dlatego przeprowadziliśmy eksperyment. Wzięli dokument - 36 stron, 12138 słów - i odebrali go FineReader'ohm. Przy ustawieniu domyślnego programu, szybkość rozpoznawania wyniosła 289 słów na sekundę. Po zmianach ustawień powtarzaliśmy rozpoznawanie: teraz prędkość osiągnęła 578 słów na sekundę!

Jak przyspieszyć FineReader?

  1. Przełączamy program w tryb "Szybkie czytanie" na zakładce "Czytanie" w ustawieniach ( ).
  2. Skany ładne, czyste, nie pochylone, nie zadarty? Wyłączyć opcje wstępnego przetwarzania obrazów na karcie Skanuj/Otwórz" w ustawieniach.
  3. Jeżeli nie ważne jest, aby zachować kolory, włączamy tryb czarno-biały. Można to zrobić w ustawieniach, w zakładce "Dokument", lub w oknie "Zadanie", które otwiera się po uruchomieniu programu.
  4. Pewność w tym, w jakim języku napisany jest rozumiany dokument? Wyraźnie zadajemy go zamiast automatycznego wyboru w polu "Język dokumentu" na głównym pasku narzędzi.

Co jest waśne w korzystaniu tym produktem?

Jak widać, wszystko po prostu. Oczywiście, uzyskane wyniki prędkości i przyspieszenia działania programu prawdopodobnie będą różnić się od naszego: na różnych dokumentach wkład zmiany tej lub innej konfiguracji w wygraną w prędkości mogą być różne, a całkowita szybkość rozpoznawania zależy od mocy komputera.

Tak więc, jeśli dokumenty masz dużo, ale są one na tyle sprawnie drukowane, skaner dobry i dokładności aż do ostatniego przecinka nie bardzo krytyczna – dalej gaz do dechy i ciesz się szybką jazdą! Ale pamiętaj o tym, że każdy błąd rozpoznawania wymaga, co najmniej, kilka sekund na poprawkę – to kilka sekund Twojego czasu. Nie dać się ponieść!

Porady:

  1. Aby program ABBYY FineReader pracował szybko, nie używaj bez potrzeby zarówno zbyt wysokie, jak i niskie, choć dopuszczalne, rozdzielczości skanowania. Pierwsze wymagają przetwarzania większej ilości informacji, drugi – zwiększonych wstępnego przetwarzania. Optymalna rozdzielczość - 300 dpi.
  2. Sprawdź, ile języków na liście automatycznego wyboru, a następnie usuń stamtąd niechciane. Optymalnie – od trzech do pięciu. Zbyt długa lista automatycznego wyboru języków nie tylko wpływa na dokładność rozpoznawania, ale i znacznie spowalnia go.