Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Przegląd rejestratora ekranowego Snagit vs. Gecata

Przegląd rejestratora ekranowego Snagit vs. Gecata

Na rynku dostępnych jest wiele programów do nagrywania wideo z ekranu, przechwytywania dźwięku, nagrywania lekcji wideo i rozwiązań przeznaczonych wyłącznie do nagrywania gier komputerowych.

Przegląd obejmuje dwóch najzdolniejszych przedstawicieli w tej dziedzinie. TechSmith Snagit -oprogramowanie od amerykańskiego producenta. Ma największą popularność wśród rodziców. Snagit umożliwia nagrywanie ekranu podczas wykonywania akcji na ekranie i jednoczesne nagrywanie wideo z kamery internetowej.

Drugim przedstawicielem świata oprogramowania do przechwytywania ekranu jest Movavi Gecata od krajowego producenta. To oprogramowanie jest pozycjonowane przez producenta jako najlepsze narzędzie do nagrywania gier komputerowych, choć dodatkowo ma szeroki zakres funkcji.

Funkcjonalność

TechSmith Snagit. W głównym oknie programu dostępnych jest kilka gotowych trybów pracy: zdjęcie, zrzut ekranu, wiadomość wideo z przechwytywaniem ekranu, przechwytywanie tekstu i przewijanie panoramiczne. Ostatni tryb jest potrzebny do nagrywania stron internetowych. Będzie to przydatne dla osób, które współpracują z programistami i twórcami stron internetowych w celu przesyłania zmian w bardziej zrozumiałej i uproszczonej formie. Nagrywanie wiadomości wideo za pomocą zrzutu ekranu jest odpowiednie dla osób, które łatwiej nagrywają wideo i wyjaśniają je, zamiast pisać list odpowiedzi na e-mail. Na przykład krewny wysłał list gratulacyjny. W odpowiedzi na „literę” można nagrać odpowiedź wideo z przechwytywaniem ekranu. Jest to jeden z przydatnych przypadków używania Snagit.


Movavi Gecata. Zaprojektowany przede wszystkim dla graczy i miłośników wirtualnego świata, np. aby nagrać przejście gier komputerowych. Spośród funkcji, poza zwykłym nagrywaniem ekranu, warto podkreślić tryb nagrywania gier komputerowych, który jest wspierany przez nagrywanie w rozdzielczości 4K, z szybkościami transmisji do 120 klatek na sekundę i kompatybilny z DirectX12, w ostatnich wersjach. Deweloperzy wykonali dobrą pracę optymalizacji, a podczas nagrywania wideo komputer nie zamarza, a nagrywanie nie traci na jakości i liczbie klatek. Również w najnowszej wersji poprawiono opóźnienia i fryzury występujące podczas nagrywania złożonej grafiki, która ładuje procesor.

Proces interakcji


Snagit nie ma głównego dużego okna programu i złożonego interfejsu. Początkowo użytkownik widzi mały panel z minimalnym zestawem narzędzi funkcjonalnych. Podstawowe ustawienia można wyświetlać po przejściu do menu. Tutaj możesz otworzyć edytor. Snagit, wraz z Camtasia, umożliwia natychmiastową edycję nagranego wideo. Przed rozpoczęciem nagrywania wideo można ustawić opóźnienie wynoszące 5 sekund, które spowoduje wyświetlenie minutnika na całym ekranie. Jednym kliknięciem możesz natychmiast wykonać zrzut ekranu. Istnieje zaawansowana funkcja wyświetlania kursora i definiowania naciśnięć klawiszy. Będzie to przydatne dla tych, którzy nagrywają lekcje wideo lub warsztaty szkoleniowe dotyczące pracy z innym oprogramowaniem.


Aby rozpocząć pracę z Gecatą, wystarczy uruchomić program, włączyć grę, nacisnąć klawisz skrótu i ​​rozpocznie się nagrywanie. Koniec z rozpraszaniem uwagi podczas rozgrywki. Specjalnie dla graczy, którzy nagrywają, są funkcje jednoczesnego przechwytywania dźwięków systemowych, dźwięku mikrofonu i nakładania wideo z kamery internetowej na główną, w czasie rzeczywistym. Po uruchomieniu programu można zobaczyć minimalistyczny panel sterowania z głównymi elementami sterującymi. Tutaj możesz wybrać podłączony sprzęt: mikrofony, kamery, ustaw każdy poziom głośności. Jeśli planujesz nagrać pulpit, możesz wybrać przechwycenie całego ekranu, jego części, wybranego obszaru lub osobnego okna. Tutaj możesz przejść do podstawowych ustawień.

Funkcje specjalne

Snagit ma szeroki zakres funkcji, aby szybko udostępniać nagrane wideo. Po zakończeniu nagrywania wynikowy film można edytować, wstawiać tytuły, przejścia, nakładać muzykę, poprawiać i wyrównywać dźwięk przez kanały. Okazuje się więc, że cały gotowy film wideo można pobrać na YouTube, Vimeo i inne popularne usługi hostingowe. Jednocześnie, jeśli nie musisz nagrywać i edytować złożonego wideo, ale jest to wymagane, na przykład, aby nagrać swoją reakcję lub osobisty apel do osoby, można to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Nagrywaj wideo z kamery internetowej, przechwytując pulpit, naciskając pojedynczy klawisz, po wybraniu żądanego trybu nagrywania. Po nagraniu gotowy film można natychmiast przelać na konto w usługach przechowywania w chmurze: Google Drive, DropBox, ScreenCast i innych. Po przesłaniu wideo pozostaje tylko skopiować link i wysłać go do odbiorcy.


Gecata ma również wszystkie funkcje, które posiada Snagit. Przydatne dla graczy będzie funkcja natychmiastowego tworzenia zrzutów ekranu, bez przerywania nagrywania wideo. Tutaj możesz udostępnić nagrany fragment na portalach społecznościowych, na Facebooku, Youtube, Vimeo, Screencast. Dla fanów znaków wodnych w ustawieniach możesz zaznaczyć pozycję „Pokaż znak wodny”, a następnie logo Gecata zostanie wyświetlone nad filmem. Również w ustawieniach można ustawić wygodne klawisze skrótu do uruchamiania i zatrzymywania nagrywania, wyświetlania nakładki i tworzenia zrzutów ekranu. Nieco więcej na temat nakładki (panelu nakładki) można wyświetlić bieżący stan nagrywania, ilość wolnego miejsca na dysku, rozmiar pliku nagrania, używanego systemu i DirectX, liczbę klatek na sekundę, a także sprawdzić, czy będzie on nagrywany z resztą ekranu. Na karcie „Wideo” w menu można wybrać żądany kodek, z którym będzie nagrywany film, szybkość transmisji i stosunek jakości do prędkości, włączyć sprzęt

Podsumowanie

Programy Snagit i Gecata o tej samej funkcjonalności, ale z inną koncepcją.

Snagit oferuje zaawansowane narzędzia i potężny edytor, ale jednocześnie nie może nagrywać gier w wysokiej rozdzielczości.

Z drugiej strony, Gecata, stworzona z naciskiem na nagrywanie gier komputerowych, nie nadaje się do nagrywania instrukcji wideo lub lekcji. Gecata jest nieco bardziej złożonym produktem, jeśli chodzi o szybkie nagrywanie wideo i natychmiastowe wysyłanie go do rozmówcy.

Oba programy są dobre w swojej dziedzinie zastosowania, ponadto wybór należy do użytkownika, biorąc pod uwagę jego wymagania i potrzeby.