Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Możliwości JIRA Core: top 7 kierunków

Możliwości JIRA Core: top 7 kierunków

Twój zespół mają problemy z kontrolą postępów pracy? Jesteś zmęczony słyszeć okrzyki: "Jaki status? Nie mogę znaleźć aktualizacji statusu!" Lub coś takiego: "Projekt odłożony, znowu!", "Nie mogę na czas zajrzeć!" Pozwól nam pomóc Ci zrozumieć.

JIRA Core powstała, bo kadrowe, prawne, finansowe i marketingowe drużyny mogą otrzymywać od JIRA te same korzyści, które otrzymują zespołu programistów. JIRA Core rozszerza funkcjonalność i zmienność organizacji pracy w działalności zespołu, tak, że mogą śledzić pracę, zarządzać projektami i być na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje.

Biznesowe zespoły mają masę problemów rozwiązanych przy użyciu JIRA.

Zacznijmy od podstaw JIRA Core. Pod podstawy, ma się na myśli wersje. Odcinki w JIRA Core mogą oznaczać dowolną rzecz, zadanie, dokument a nawet osoba. Absolutnie wszystko, co chcesz śledzić może być wydaniem, i wszystkie te wersje są częściami tego, co nazywa się projektem. Projekty składają się z jednorazowych i cyklicznych zadań, opartych na tym, jak działa zespół.

Każdy z tych wersji przechodzi przez proces zwany przepływu pracy. Te przepływy pracy oznaczają etapy, przez które przechodzi wydanie, i mogą być dostosowane zgodnie z potrzebami zespołu. Wersje śledzone za pomocą przepływu pracy, pozwalają na wyświetlanie widoczny status projektu i mieć pewność, że wszystkie kroki niezbędne do wykonania, zostały wykonane jakościowo. Innymi słowy – nie ma szansy na coś pominąć.

jira_core_7.gif

Spotkaliśmy się z przykładem produkcji, przechodzącego przez przepływ pracy. Teraz spójrzmy na to, jak różne zespoły korzystają z JIRA Core, z uwzględnieniem ich własnych definicji produktu:

jc_01.jpgMarketingowe zespołu – dokumenty i treści. 

Tworzenie dokumentów marketingowych aktywów, i innych treści zazwyczaj korzysta kilka osób, i nieuchronnie prowadzi do złożonych czynności i procesów. Niezależnie od procesu, marketingu drużyny mogą śledzić wszystkie kroki, i zobaczyć, kto konkretnie pracuje nad daną działką.

jc_02.jpgKadrowe zespołu – ludzie.

Odcinki mogą wyświetlać pracowników, których ostatnio wzięli się do pracy. Na przykład, "wydanie pracownika" przechodzi przepływu pracy, który zawiera różne kroki, które są niezbędne do szybkiego włączenia się w zespół, takie jak: konfiguracja skrzynki pocztowej z komputera w pracy, zapoznanie się z produktami, i tym podobne. JIRA Core daje kadrowych zespołów, co jest konieczne do skutecznego procesu czenia się, które pozwolą zwiększyć produktywność pracowników.

jc_03.jpgFinansowe zespołu – raporty.

Finansowych poleceń trzeba co miesiąc podsumować. Etapy tego procesu należy wyraźnie zgodne z planem. Śledzenie tego procesu w JIRA Core oferuje zadania w zakresie odpowiedzialności dla każdego członka zespołu, i uwagę, pozwalającą upewnić się co do prawidłowego wykonywania wszystkich czynności.

jc_04.jpgFinansowe zespołu – potwierdzenie zakupów.

Organizacja musi znajdować się w ramach budżetu, tak, że kluczem są odpowiednie potwierdzenia w określonym czasie. Odcinki mogą wyświetlać zapytania na zakup oprogramowania, jego części lub sprzętu. Te wersje przechodzą przez proces roboczy JIRA Core, co pozwala mieć pewność, że odpowiednie osoby potwierdzają zakupy, i zapewnić część środków właściwego zespołu.

jc_05.jpgPolecenia zarządzania programami – wdrażanie programów.

Kiedy główny kierunek rozwoju zmienia się w skali całej firmy, często trudne do spostrzeżenia, że to powinno być zrobione. Z pomocą JIRA Core takie zespoły mogą kontrolować zmiany polityki firmy lub wdrożenie programu informacyjnego rozwoju aż do momentu, gdy będzie z nimi zapoznać każdy członek organizacji.

jc_06.jpgPolecenia obsługi – utrzymanie infrastruktury.

Poleceń trzeba śledzić, gdy oprogramowanie lub dane dla komponentów, wymagają aktualizacji. W tym przypadku wydanie to działka informacji, zawierający krytyczne dane, takie jak dane o najnowszych testów i aktualizacji. To pozwala zespołowi obsługi zabezpieczyć się od ryzyka i uniknięcia okresu bezczynności.

jc_07.jpgPrawne zespołu – dokumenty.

Wersje również mogą być odpowiednimi dokumentami. Prawne zespoły mogą śledzić kontrakty i okresy sprawdzania dokumentów, aby upewnić się, wzajemnej ostrożności dokumentu z punktu widzenia prawa i niezbędnych dowodów.

Możliwości są po prostu nieograniczone. Jeśli w czymś jest proces, to będzie można go namierzyć za pomocą JIRA Core. I kiedy mówimy, że będziesz w stanie śledzić absolutnie wszystko – nie żartuje! Niektórzy z naszych klientów korzysta JIRA, aby śledzić swoje kolekcje piwka i wędek. Tak, to prawda.