Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Jak prowadzić szkolenie personelu za pomocą Confluence

Jak prowadzić szkolenie personelu za pomocą Confluence

Czym odróżnia się udaną polecenie? Można pomyśleć się na chwilę, i zobaczysz wiele czynników: doświadczenie, zarządzanie, koordynacja pracy w zespole i tak dalej. A który z nich jest najważniejszy? Oczywiście, kwalifikacja pracowników. Każdy zestaw musi być dobrze przygotowanym do tego, aby odnieść sukces w swoim biznesie i w pełni wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności. W przypadku rosnącej kwalifikacji pracowników to firma tylko wygra. Program szkolenia w tym przypadku ma znaczenie.  Inwestując w szkolenia pracowników, inwestują przede wszystkim w rozwój Twojej firmy.

Tutaj  powstaje się pytanie: jak wybrać rodzaj szkolenia pracowników? Istnieje wiele możliwości: udział w spotkaniach, konferencjach, skierować pracowników na szkolenia lub do przeprowadzenia szkolenia na własną rękę. O tym ostatnim metodie chcemy powiedzieć więcej.

Bardzo często zwłaszcza jeśli Twój zespół działa w napiętym grafiku na dodatkowe szkolenia pracowników po prostu nie ma czasu. Odpowiedz na jedno pytanie, wygodnie by było gdyby każdy pracownik w zespole, mógł przejść szkolenie, otrzymać dodatkowych umiejętności w swoim zawodzie po prostu w biurze? Możesz samodzielnie tworzyć szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji, ustawić tempo i dystrybucji szkolenia w czasie, tak aby szło na rzecz pracowników i nie marnował czasu przeznaczonego na pracę z pomocą Confluence od Atlassian.

Na przykład, efektywną komunikację między członkami zespołu jest bardzo ważne dla projektów, a zespół z tym nie radzi. Co robić? Możesz rozpocząć kurs w Confluence, w którym będzie opowiadał o skutecznej komunikacji między pracownikami na stanowiskach pracy i porady jak ją poprawić.

Oprogramowanie Confluence pozwala tworzyć i organizować wszelkiego rodzaju treści, w tym materiałów edukacyjnych.

confluence_article_01.jpg

Kilka metod dla skutecznego szkolenia:

Utwórz materiał do nauki

Wszyscy wiemy, jak nudne czasami może być materiały szkoleniowe. Kiedy ostatni raz czytałeś podręcznik dla nowego elektronicznego urządzenia lub innego? Podoba Ci się? Myślimy, że nie. Do tego, aby przynosić maksymalne korzyści i być skutecznym, szkolenie musi mieć poprawnie zorganizowany, aktualny i ciekawy materiał. Więc nie spiesz się, uważnie wybieraj treści. Pamiętaj, że zwięzłość w przedstawieniu — to dobrze, ale w tym samym czasie materiał musi w pełni ujawnić pytania i zadania obejmować efekty wizualne i żywe przykłady.

Korzystaj z multimediów dla utrwalenia

Dzisiaj w naszym świecie informacji wizualnej i portali społecznościowych typu Facebook, Youtube i Instagram, ludzie niestety często przekazywane i szybko tracą koncentrację na prezentowanym materiale. Aby pomóc pracownikom skupić i zapamiętać informacje, przejdź do kluczowych momentach z pomocą multimediów. W Confluence, można łączyć teksty ze zdjęciami, plikami wideo, tabel, plików PDF, dokumentów i wielu innych.

Podziel kurs na części

Za najnowszymi badaniami, człowiek łatwiej przyjmuje małe części informacji. Więc, jak tylko zdecydujesz się z treścią kursu, należy podzielić ją na moduły w Confluence. Na przykład:

confluence_article_02.jpg

Kontroluj przebieg studiów

By upewnić się, że pracownicy, przechodzi szkolenie zapamiętują materiał, utwórz testy. Pamiętaj studenckie lata, jak myślisz dlaczego tam było wiele testów? Poprawnie, test jest doskonałym sposobem, aby sprawdzić, że stażysta naprawdę zrozumiał materiał. A jeszcze oprócz oceny przyswajania wiedzy, test pomoże Ci zorientować się na jakim etapie teraz przechodzi szkolenie i z jakiego materiału jest szybciej trawione przez pracowników, co pomoże Ci ocenić efektywność szkolenia i wykorzystywać dane do tworzenia innych kursów.

Uruchom kurs i powiadomić kolegów

I oto, kurs stworzony jest wypełniona informacjami i zadaniami. Możesz teraz poinformować o nim swoich kolegów pisząc o nauce w blogu lub podzielić się z nimi bezpośrednio za pomocą przycisku "Share". A jeszcze w Confluence można utworzyć oddzielne strony z listami kursów doskonalenia zawodowego, które pracownicy mogą odbywać się w czasie wolnym od pracy.

Teraz wiesz, jak jeszcze można wykorzystać Confluence, oprócz przechowywania, wymiany informacji i innych jego licznych funkcji. I jeśli Twoja firma jeszcze nie korzysta z Confluence, mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł dowiedzieć się o nim więcej.