Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

5 powodów, aby zacząć korzystać z Confluence

5 powodów, aby zacząć korzystać z Confluence

Confluence i JIRA Software pasują, jak omlet i bekon, naleśniki i dżem, wino i ser. Oczywiście, oni też są świetnie oddzielne. Alerazem – są poprostudoskonałe. Tak naprawde, ponad połowa zespołów korzystających z JIRA Software, już od dawna stosuje się Confluence jako narzędzie do elastycznego rozwoju oprogramowania.   

Istnieje wiele dobrych argumentów na rzecz tej pary, a my polecamy 5 najbardziej przekonujące:

Cała dokumentacja w jednym miejscu

Projekt oprogramowania powiązany z masą informacji trudną: wymagania produktu, plany, projekty, wnioski dotyczące projektu, zakresy – ta lista wydaje się nieskończoną. JIRA idealna jest w sprawach planowania, śledzenia całej pracy nad produktem, Confluence zapewnia miejsce, gdzie można przechowywać wszystkie treści pojawiające się w trakcie rozwoju.

Confluence pozbawia potrzeby przechowywania plików na różnych portalach lub pobrania ich w chmurze. Z pomocą Confluence można rozłożyć wszystkie dokumenty zgodnie z poleceniami, które mogą być potrzebne w trakcie rozwoju projektu, ale w tym skoncentrować w jednym miejscu.

Każdy magazyn posiada własną skomplikowaną hierarchię treści, ale co najważniejsze – każdy plik znajduje się w odległości kilku kliknięć. To znaczy, że każdy członek zespołu wie, gdzie zapisany jest mu treść. W dodatku – opanowanie nowych pracowników jest znacznie uproszczone, ponieważ wszystkie dokumenty, z którymi muszą zapoznać się zawsze pod ręką.

Destrukcja barier komunikacyjnych

Podczas tworzenia oprogramowania czasami trudno dojść do kompromisu, zwłaszcza jeśli pytanie dotyczy rozwiązań technicznych lub wymagań produktu. Ze względu na iłość komponentów bardzo trudno utrzymać prędkość pracy, zaufanie i kontroli jakości. Jest to szczególnie widoczne, gdy członkowie zespołu zaczynają potyczkę za pomocą wiadomości e-mail.

Confluence dosłownie stawia cały zespoł na jedną stronę. Dzięki gotowym szablonom, można utworzyć obraz wymagań, proste i łatwe dla wszystkich pracowników, a następnie podaje się każdemu jednostki organizacyjnej go bezpośrednie obowiązki. Jeśli pojawią się pytania – są zawsze widoczne i pod kontrolą, można nawet uczestniczyć w komentowania. Gdy zdecydujesz się na wszystkie pytania – po prostu zmień szablon w wersji standard JIRA przez kilku kliknięć.

Zamiast tego, aby koordynować preferencje w jednej aplikacji, zadania dla programistów w innym, i śledzić historię zmian w trzecim, można od razu rozwiązać wszystkie problemy w Confluence.

Stymuluje pracę i opracowanie zadań

JIRA oferuje zespołom standardowe procesy pracy i śledzi, aby wszystko  było w porządku, Confluence pomaga przechowywać wszystkie potrzebne informacje do zakończenia projektu.

Większość elastycznych zespołów przechodzą przez cztery fazy w rozwoju oprogramowania. Można zastosować integrację między JIRA i Confluence do  przełączania się między nimi bezbolesnego .

  • Rozpoznawanie – róbcie wymagania standardowe do projektu w Confluence, aby zarządzać projektem i kontrolować go rozwój.  
  • Zaplanuj – zamień wymagania w historii JIRA w jedne kliknięcie, aby stymulować rozwój, ale w tym nie przestać śledzić swoje postępy.
  • Wdrażanie – wykonuj i dokumentuj swoje rozwiązania techniczne w Confluence i automatycznie publikować informacje o zmianach, a także uwagi, które zostaną natychmiast wyświetlone w JIRA.
  • Popraw – rozwiązuj zadania i poprawić przepływ pracy poprzez uruchomienie retrospektywnych zadań w Confluence natychmiast po tym, jak został stworzony szablon sprintu.

W każdym z procesów stale trzymać rękę na pulsie wydarzeń i możesz bez żadnych problemów znaleźć potrzebne dokumenty w dowolnym momencie.

Oszczędzaczas

Confluence pozwala zespołowi utrzymać wydajność. Confluence automatycznie wyświetla nowe odcinki JIRA jako linki do dokumentów z wymaganiami, więc kierownik projektów będzie łatwo śledzić postęp prosto w JIRA, w tym nie przeszkadzając w pracy zespołów.

I odwrotnie, wszystkie twoje wymagania i inne dokumenty z Confluence, wyświetlane są w postaci linków w odpowiednich epikach i wersjach JIRA w taki sposób, że wykonawcy mogą uzyskać dostęp do żądanej zawartości nie odrywając się od pracy.

Bez przesady, jakiego narzędzia używasz – zawsze masz kontekst i w pełni wiarygodne dane. To znaczy mniej problemów związanych z monitorowaniem i więcej wolności i wydajności dla zespołów.

Przedstawia wszystkie twoje projekty wizualnie w zakresie rozwoju oprogramowania

Nikt nie chce tracić czasu na częste raporty o aktualnym stanie projektu. Szablony raportów JIRA zostały stworzone, aby kierownictwo projektu zostało poinformowane o stanie rozwoju proektu w czasie rzeczywistym za pomocą raportów w Confluence. Również można utworzyć dynamiczny mechanizm raportu o aktualnym stanie rozwoju, lub, alternatywnie, statyczny lista zmian, które zawiera tylko informacje na temat różnic między wersjami.Takie niestandardowe raporty dają menedżerom rozumienie aktualnego stanu projektu w zaledwie kilku kliknięć.

Jak już pewnie wiecie, razem Confluence i JIRA Software są potężne i łatwe w integracji z rozwiązaniem, które można zastosować w następnym projekcie. Pomagają zespołom rozwoju oprogramowania pracować szybciej, aby jak najbardziej efektywnie komunikować się, a  również wspierać treści uporządkowane i łatwo dostępne.