Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Windows 10 rozpoczyna transformację

Windows 10 rozpoczyna transformację

Nadchodząca poważna aktualizacja wpłynie nie tylko na cechy techniczne i funkcjonalne, ale także na wygląd systemu. Kod aktualizacji systemu Windows 10 19H1. Przyjrzyjmy się najbardziej zauważalnym ulepszeniom.

Lekki motyw

W czasach, gdy wszyscy producenci przechodzą na ciemne motywy, Microsoft postanawia pójść pod prąd i przedstawia lekki motyw, rodzaj odniesienia do Windows 98, co o tym sądzisz? W ten sposób projekt staje się jaśniejszy i bardziej wyrazisty. Dotyczy to nie tylko głównych aplikacji i okien, ale także menu startowego i paska zadań. „Czysty wygląd” prawdopodobnie spodoba się wielu użytkownikom, zamiast ciemnego i mrocznego projektu. Lekki motyw będzie domyślnym elementem nowej aktualizacji, więc nie bądź zaniepokojony, jeśli zobaczysz zmieniony wygląd systemu. Możesz zmienić projekt za pomocą kilku kliknięć w ustawieniach.

Zmodyfikowano „Start”

Przez cały czas, począwszy od Windows 7, Microsoft nieustannie eksperymentuje z menu Start, co nie zawsze spotyka się z zadowoleniem użytkowników. A wszystko to robione w „kafelkach”, podczas gdy użytkownicy przyzwyczaili się do w pełni funkcjonalnego menu, dzięki któremu można szybko i wygodnie znaleźć żądany program, przejść do ustawień lub do stałego folderu. Teraz programiści znaleźli kompromis, łącząc zwykłą listę programów i nowoczesne kafelki. Tak więc taki „Start” jest odpowiedni dla użytkowników rozwiązań komputerowych i tabletów.

Fluent Design

Nowe słowo w projektowaniu wizualnym. Microsoft opracował własny styl projektowania i aktywnie próbuje go promować. Jest radykalnie różny od płaskiego projektu materiału. Nowy Fluent Design nie wygląda płasko, jest objętościowy, „przewiewny”, ma cienie, wiele interaktywnych elementów i przezroczystych powierzchni. W aktualizacji cały interfejs ma być prezentowany w Fluent Design, ale jest to kolejny ryzykowny krok ze strony Microsoft, ponieważ wszystkie główne zmiany są postrzegane przez użytkowników z negatywnym wynikiem.

Panel ustawień

Panel ustawień, który jest ukryty po prawej stronie ekranu, również otrzymał aktualizację. Teraz nie musisz przechodzić do osobnego okna ustawień, aby zmienić położenie płytek, wszystko można zrobić natychmiast w panelu, po prostu przeciągając i upuszczając. I prawdopodobnie najważniejszą rzeczą jest dodanie suwaka, który jest odpowiedzialny za zmianę jasności ekranu, który wcześniej był ukryty w ustawieniach.

Windows Sandbox

Firma dba o bezpieczeństwo użytkowników i z tego powodu dodano bardzo przydatną funkcję zwaną Windows Sandbox. Teraz użytkownicy będą mieli dostęp do w pełni izolowanego środowiska ze wszystkimi funkcjami systemu, w którym możliwe będzie uruchamianie niezabezpieczonych lub podejrzanych programów. Chociaż w rzeczywistości jest to wbudowana maszyna wirtualna, z „czystym” Windows 10, który usunie wszystkie swoje dane po zamknięciu.

Ulepszenia w systemie aktualizacji

O aktualizacjach systemu Windows 10 w Internecie „chodzą” memy. Wszyscy są zmęczeni uporem i bezpardonowością firmy przy instalacji aktualizacji systemu. Windows może w odpowiednim momencie po prostu pobrać i rozpocząć aktualizację bez zapisywania ważnych danych. Tym razem firma udała się na spotkanie z użytkownikami i wprowadziła szereg ulepszeń do systemu aktualizacji. Funkcja, wstrzymująca proces aktualizacji na określony czas, możliwość zainstalowania poprawek w trybie „cichym” w czasie, gdy komputer jest w trybie bezczynności, a także automatycznie tworzyć punkty zapasowe i wycofywać zmiany systemu do momentu przed aktualizacją – będzie dostępna.

Zaktualizowane biuro

Wraz z aktualizacją systemu Windows 10 firma wprowadziła całkowicie zaktualizowany pakiet aplikacji Microsoft Office. Po pierwsze, wszystkie aplikacje mają nowoczesny wygląd i integrację z aplikacjami w chmurze z Office 365.