Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Windows 10 Anniversary Update: jubileusz aktualizacji

Windows 10 Anniversary Update: jubileusz aktualizacji

02 sierpnia 2016 jednemu z najbardziej znanych systemów operacyjnych, a dokładniej Windows 10 wypełnił rok. I do tego niewielkiego, ale jednak jubileuszu firma Microsoft przygotowuje się prezentację bardzo ważna aktualizacji, które przyniesie wszystkim użytkownikom wiele nowego. Spójrzmy na przyszłe zmiany.

Tak więc, pierwsza innowacja to Windows Hello, system identyfikacji użytkownika. Zapomnij o żmudny wymyślanie, i co jeszcze gorsze zapamiętywanie hasła i loginu do logowania. Windows Hello będzie używać aparatu w urządzeniu w celu skanowania i zapamięta twarz użytkownika do bezpiecznego logowania, żeby nikt inny nie mógł skorzystać z urządzeniem. Jako alternatywa, jeśli na urządzeniu jest skaner linii papilarnych, system może go używać.

Synchronizacja z narzędziami mobilnymi

Z pomocą tej nowej funkcji użytkownik może wyświetlać się komunikaty z własnego urządzenia mobilnego na ekran komputera i na odwrót, i dokonać wymiany danych między urządzeniami. Funkcje te będą realizowane w centrum powiadomień Windows.

Modyfikowany są menu "Start" i asystent Cortana.

Zamiast wyjścia po lewej stronie skrótów do często używanych programów w wersjach systemu Windows 10 do Anniversary Update, teraz używany jest lista jeden. W nim od góry są ostatnie kilka najczęściej używanych programów, a poniżej będzie wykaz programów, realizowane w kolejności alfabetycznej. Po lewej stronie dołączony jest dodatkowy pasek z szybkim dostępem do różnych opcji: profil użytkownika, ustawienia i wyłączanie urządzenia. Realizowane jest to aby ułatwić życie użytkownikowi i nie zmuszać naciskać wiele dodatkowych przycisków.  System wspomagania głosowego Cortana został zmieniony w aktualizacji systemu. Teraz można wysyłać dokumenty kolegom, pisać notatki lub uruchamiać pliki muzyczne i wideo nawet na ekranie blokowania pulpitu. 

Ulepszenia w przeglądarce

Microsoft nie zostawił i wbudowaną w Windows 10 przeglądarki Microsoft Edge. W nią została przeprowadzona optymalizacja prędkości i zużycia energii. Również dodane www powiadomienia i wsparcie dla rozszerzeń w tym od innych deweloperów. Przecież nie jest tajemnicą, że 90% użytkowników korzysta z różnych rozszerzeń do przeglądarek czy to chodzi o blokowaniu reklamy lub informacji o aktualnych kursach walutowych lub pogodzie, bo bez rozszerzeń dziś już nie można się obejść.

Cyfrowe pióro i notatki

W poprzednich wersjach systemu Windows 10 można było zostawiać notatki bezpośrednio w przeglądarce, teraz z aktualizacją systemu cyfrowym piórem można pracować na dotykowym ekranie w takich aplikacjach jak Office, Cortana, Maps i organizatorze Microsoft One Note. Wraz z poprawą pióra do programu został dodany takie narzędzie jak "Linia", specjalnie dla tych, które musi narysować linię lub uprawiać kreskami.

Wiersz polecenia i zdalny dostęp

Jak wiecie już w tym roku Microsoft włącza wsparcie dla wiersza poleceń systemu Linux w systemie operacyjnym Windows 10. Z aktualizacją Windows 10 Anniversary dołączyła warstwa WSL za pomocą, której można uruchamiać narzędzia Linux, a dokładniej Ubuntu, bez narzędzi wirtualizacji i emulacji. Warto zauważyć na możliwość pracy zdalnej.Informacja z ekranu komputera lub urządzenia mobilnego bez problemu może być wyświetloną na ekranie lub ekranach innych komputerów, co z pewnością może być ocenione biznesowych klientami. Wykorzystywanie tej funkcji pomaga  do prowadzenia prezentacji.

Inne zmiany

W końcu recenzji chcielibym zwrócić uwagę jeszcze na kilka zmian, które czekają na wszystkich w nadchodzącej aktualizacji, w tym: 

Dodano ulepszona automatyczna synchronizacja daty i czasu na różnych urządzeniach z zainstalowanym systemów operacyjnych Windows 10, dlatego że wcześniej synchronizacja niestety nie była idealną.

Dodane zupełnie nowe tematy w projektowaniu systemu.

Aplikacja Skype otrzymała nową możliwość wyświetlania przychodzące wiadomości bezpośrednio w centrum powiadomień systemu Windows, nawet w przypadku gdy Skype jest wyłączony.

Przypominamy, że można kupić Windows 10 jednorazowow sklepie Softlist, lub płacić co miesiąc niewielkie kwoty, zamawiając Windows 10 Enterprise.

Zespół Microsoft opracowują wszystkie nowości w Windows 10, ale jesteśmy pewni, że to nie ostatnie ulepszenia i niespodzianki, mające na celu to aby ułatwić życie użytkownikom.