Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Ważna wiadomość od Atlassian: zmiany ilościowe już wkrótce użytkownicy będą niemożliwi

Ważna wiadomość od Atlassian: zmiany ilościowe już wkrótce użytkownicy będą niemożliwi

Kolejny etap zmian od Atlassian nastąpi 2 lutego 2022 r. Od teraz nie będzie możliwe zwiększanie ani zmniejszanie poziomu użytkownika dla programów serwerowych. 

atlassian_pl.jpg

Oznacza to, że od początku lutego przyszłego roku zmiana poziomu licencji, czyli zwiększenie lub zmniejszenie liczby użytkowników, stanie się niedostępna. Funkcja konwersji poziomów będzie aktywna tylko podczas migracji do chmury lub Data Center. Przypomnijmy, że sprzedaż licencji serwerowych została wstrzymana od zimy 2021 roku, użytkownicy produktów Atlassian przeszli na nowy model biznesowy w chmurze.

Usługi w chmurze stały się łatwiejsze w użyciu, pojawiły się nowe funkcjonalności, a użytkownicy otrzymali wysokiej jakości wsparcie. Teraz usługi użytkownika są natychmiast przywracane do pracy po błędach. Poprawiła się efektywność wsparcia technicznego, a innowacyjność przyspieszyła. Kolejnym etapem zmian było zakończenie przyjmowania nowych programów serwerowych w Atlassian Marketplace od 1 maja 2021 roku od producentów i partnerów Marketplace.

W tej sytuacji masz dwie możliwości: przejdź do Data Center lub Cloud. Data Center w funkcjonalności zbliżonej do licencji serwerowej, ale z jeszcze większym zakresem możliwości. Chmura nie wymaga instalacji, konserwacji serwera. Interakcja z projektami w systemie Jira, z dokumentami na platformie Confluence odbywa się w chmurze.

Zwracamy też uwagę, że od lutego 2024 r. całkowicie skończy się wsparcie dla produktów i aplikacji serwerowych oprogramowania.