Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Ważne aktualizacje zabezpieczeń Autodesk

Ważne aktualizacje zabezpieczeń Autodesk

Aby spełnić najlepsze standardy bezpieczeństwa w branży, Autodesk wprowadza pewne zmiany w bezpieczeństwie swoich produktów, w szczególności w zakresie tożsamości Autodesk, a także modeli chmurowych dla swoich usług. W związku z tym, wszystkie produkty i usługi przechodzą na zaktualizowany protokół ochrony warstwy transportowej TLS 1.2, zamiast przestarzałych wersji TLS 1.0 i wersji 1.1.

Od 3 sierpnia 2019 r., dla produktów i usług Autodesk, zostanie wycofane wsparcie protokołów TLS 1.0 i 1.1 . W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, posiadacze produktó i usług Autodesk, mogą potrzebować instalacji aktualizacji zabezpieczeń. Bez zainstalowanej aktualizacji dostęp do niektórych funkcji produktów zostanie zakończony ze względów bezpieczeństwa.

Aktualizacja dotyczy przede wszystkim posiadaczy licencji Autodesk 2016, i starszych 2015, 2014 oraz, w niektórych przypadkach, Autodesk 2017, zainstalowany w systemach operacyjnych Windows, Linux, MacOS.

Aktualizacja wpłynie również na prawie wszystkie wersje programu Autodesk Revit, od 2014 do 2020 r., z możliwością współpracy i z podłączonymi usługami chmurowymi.

Aby uniknąć problemów z uruchamianiem programów i działaniem niektórych funkcji, zdecydowanie zaleca się użytkownikom powyższych produktów, aktualizację swoich produktów do najnowszej aktualnej wersji z oficjalnej strony internetowej Autodesk.

Podsumowanie. Aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa swoich produktów, Autodesk od 3 sierpnia 2019 r. odmawia obsługi TLS, poniżej wersji 1.2. Z tego powodu niektóre funkcje i możliwości mogą być niedostępne w niektórych produktach i usługach. Aby spełnić globalne standardy bezpieczeństwa i zapewnić działanie wszystkich funkcji oprogramowania Autodesk, użytkownicy będą musieli zainstalować najnowszą aktualną wersję swoich rozwiązań.