Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Top 10 najlepszych rozwiązań antywirusowych 2021  dla domu i firmy na podstawie wyników  2020 roku

Top 10 najlepszych rozwiązań antywirusowych 2021 dla domu i firmy na podstawie wyników 2020 roku

Skończył się więc dość trudny rok 2020, w którym szalał nie tylko koronawirus, ale także hakerzy, którzy na tym tle stali się dość aktywni, bo sporo osób poszło do pracy zdalnej i stało się dość łatwą zdobyczą przed atakami.

cyber.jpg

W dzisiejszym artykule opowiemy o 10 najlepszych programach antywirusowych, które użytkownicy zainstalowali na swoich laptopach i komputerach w 2020 roku, aby chronić nie tylko swoje dane, ale także dane firmy, w imieniu których pracowali na swoim sprzęcie domowym.

Jak wybraliśmy 10 najlepszych programów antywirusowych?

Wszystkie oferowane aplikacje zostały przetestowane pod kątem:

• Ochrona. Oprogramowanie antywirusowe może nie tylko wykrywać wirusy za pomocą baz danych złośliwego oprogramowania. Proponuje się pracę z zagrożeniami typu supernowa - czyli takimi, które nie są jeszcze dostępne w bazach danych. Usunięcie niebezpiecznych programów oraz szkód przez nie wyrządzonych  i ich pozostałości również staje się całkiem realna;

• Wydajność. Mówimy o tempie prac związanych z ochroną, które obejmują aktualizację baz informacji;

• Brak problemów w systemie. Ważne jest, jak program antywirusowy może wpływać na otwieranie witryn, kopiowanie i pobieranie plików, instalowanie aplikacji, a następnie ich uruchamianie;

• Ocena przez specjalistów Instytutu AV-TEST. Wszystkie przedstawione antywirusy otrzymały maksymalne oceny z laboratorium. Oznacza to, że idealny wynik w tym przypadku to 18 punktów - to wskaźnik, który powinien mieć ich zdaniem idealny program antywirusowy.

• Sonda użytkownika. Oprócz głównych aspektów, przeprowadziliśmy statystyki dotyczące najczęściej kupowanych w tym roku programów antywirusowych oraz recenzje użytkowników dotyczące tego oprogramowania zabezpieczającego.

Kto znajduje się w TOP-10 antywirusów?

1. Norton Security

Niedawno wypuszczony program antywirusowy jest w stanie wykryć wszystkie rodzaje ataków, w tym stare i supernowe. Jednocześnie uruchamianie różnego rodzaju aplikacji spowalnia tylko o 8%, podczas gdy wskaźnik innych programów wynosi około 18%.

p1_2145707_4cafffc9.png

Ponadto wykonywana jest niezauważalna analiza zainstalowanego oprogramowania, pobieranie i kopiowanie plików. Nie ma fałszywych alarmów. Security 22 to zdecydowanie najlepszy program antywirusowy 2020 roku dla systemu Windows. Należy zaznaczyć, że rozwiązanie posiada wbudowane funkcje, w tym menadżera haseł, komunikat o próbach dostępu do kamery. Oferuje 10 GB kopii zapasowej w chmurze dla Twojego komputera oraz możliwość bezpiecznego przeglądania w trybie anonimowym za pomocą VPN.

2. BullGuard Internet Security

Wirus wykrył wszystkie szkodliwe programy, które pojawiły się w sieci na miesiąc przed atakiem, 99,4% zostało zebranych podczas wykrywania luki typu zero-day, a także phishing (wskaźnik innych programów antywirusowych „sięga” zaledwie 99,1%). Uruchomienie aplikacji nie zwalnia, ale instalacja nieco zwalnia (o 20% przy średniej 30%).

bullguard-internet-security-2020-review.jpg

Spośród ponad miliona testów fałszywe alarmy wystąpiły tylko dwukrotnie. Użytkownik może skorzystać z wbudowanej przeglądarki internetowej, skanera zaprojektowanego  do wykrywania podatności. Istnieją mechanizmy kontroli rodzicielskiej i tryb odtwarzacza - dzięki temu program nie koliduje z główną pracą.

3. Avast Premium Security

Rozwiązanie wykazuje absolutną skuteczność w wykrywaniu i zwalczaniu ataków online. Ale jednocześnie program antywirusowy spowolnił otwieranie witryn o prawie jedną czwartą, z średnią  18%. Aplikacje działają o 14% wolniej, średnio o 10%, a prędkość kopiowania spada o 4% ze średnią 2%.

Kartinka-Avast-Premier-1.png

Ogólnie rzecz biorąc, program antywirusowy jest dobry. Jest w stanie chronić dysk twardy, nośniki DVD, urządzenia przenośne. Wśród możliwości jest narzędzie File Shredder, które pozwala na bezpieczne usuwanie plików, Data Safe (szyfrowanie danych osobowych i ich ochrona hasłem), ochrona kamery internetowej oraz moduł, który usuwa spam.

4. Ariva Antivirus Pro

Ariva Antivirus Pro to potężne rozwiązanie, co zostało wielokrotnie udowodnione. Antywirus jest w stanie chronić system przed starymi i ultranowoczesnymi zagrożeniami, niezależnie od tego, skąd pochodzą. Ma znikomy wpływ na otwieranie aplikacji i stron internetowych (około 17%).

Avira-Kompatibel.png

Rozwiązanie oferuje VPN, opcje optymalizacji, menedżera haseł, możliwość odzyskiwania uszkodzonych plików. Oferowana jest bezpłatna i zaawansowana płatna wersja Ariva Antivirus Pro 15.0.

5. Microsoft Windows Defender

Ciekawostka: szereg przeprowadzonych testów dowodzi, że Microsoft Windows Defender to ochrona antywirusowa, która nie ustępuje płatnym wersjom programów. Ochrona przed szkodnikami wynosi 100%, podczas gdy praktycznie nie wpływa to na szybkość kopiowania, wykorzystania aplikacji.

VeYhX2q.0.jpg

Jedynym minusem jest instalacja, która zwalnia o 44%, podczas gdy inne rozwiązania pokazują ciekawsze wskaźniki - około 33%. Podczas testów wygenerowano dwa fałszywe alarmy. Dzięki funkcji SmartScreen chroni przed otwieraniem fałszywych i zainfekowanych witryn. Funkcja Znajdź moje urządzenie (Find My Device) umożliwia nawiązanie połączenia do zgubionego urządzenia, jego blokowania i usuwania danych.

6. Bitdefender Internet Security

To doskonała opcja obrony znana z wcześniejszych wersji. Oczywiście wady są: program antywirusowy znacznie spowalnia otwieranie witryn internetowych. Podczas testów wykazał trzy fałszywe alarmy: podczas instalowania oprogramowania i korzystania z aplikacji.

Bitdefender-Internet-Security-2020.png

Rozwiązanie jest niezawodne, jego funkcjonalność uzupełnia szereg opcji, w tym kontrola rodzicielska, zapewniająca bezpieczną przeglądarkę, VPN. Oferowane jest również nowe narzędzie - Ransomware Repair, zapewniająca ochronę danych osobowych, zdjęć, dokumentów itp.

7. McAfee LiveSafe

Proponowany program do zwalczania wirusów to wieloplatformowa opcja zapewniająca ochronę różnego rodzaju urządzeń. Rozwiązanie obejmuje firewall, kontrolę rodzicielską, obecność „chmury”. McAfee LiveSafe staje się optymalną ochroną komputerów PC, surfowanie po sieci i innych informacji.

livesafe-mcafee-3year-scaled-1.jpg

Jeden z bestsellerów w 2020 roku, ze względu na to, że jednym niedrogim kluczem można zamknąć kwestię bezpieczeństwa wszystkich urządzeń w swoim domu i jednocześnie we wszystkich testach nie ustępuje on w niczym konkurentów. Ponadto rozwiązania firmy McAfee są obecnie liderem na rynku ochrony firm. Mają dość elastyczne ceny i ogromną funkcjonalność, która może zamknąć szczegóły każdej firmy. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań McAfee, skontaktuj się z naszymi certyfikowanymi specjalistami.

8. ESET Internet Security

Ciekawe rozwiązanie zapewniające możliwość ochrony za pomocą chmury i technologii proaktywnych. Dostępny jest firewall, bezpieczeństwo płatności online, ochrona sieci domowej, kontrola rodzicielska. To zaktualizowane podejście do bezpieczeństwa komputera.

ESET-Internet-Security.png

Dzięki obecności inteligentnego systemu użytkownik jest na bieżąco informowany o atakach i złośliwych programach, które mogą uszkodzić komputer.

Rozwiązanie antywirusowe pozwala połączyć minimalny wpływ na system z niezawodnym poziomem ochrony. Inteligentne opcje służą do zapobiegania atakom ze strony oprogramowania reklamowego, robaków, trojanów - wydajność systemu nie spada, a praca nie musi być przerywana. Program antywirusowy zdobył maksymalną liczbę punktów za AV-TEST i nie jest zbyt wymagający pod względem wymagań systemowych.

9. 360 Total Security

360 Total Security w wersji Premium to niezawodny nowoczesny program antywirusowy zapewniający przyzwoitą ochronę Twojego urządzenia przed programami szyfrującymi, trojanami, robakami sieciowymi itp. Korzystając z niego nie powinieneś się martwić kupując towary w Internecie, rozmawiając na portalach społecznościowych, pobierając pliki.


Gwarantowany jest bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa komputera. Antywirus pozwala dostroić optymalną wydajność, czyszcząc urządzenie z „śmieci” i całkowicie zapominając o natrętnych reklamach.

10. Malwarebytes dla Windows

Antywirus pomaga wykryć różne zagrożenia i pozbyć się ich z komputera. Należy zauważyć, że rozwiązanie wyróżnia się spośród innych opcji szerokością bazy - obejmuje oprogramowanie reklamowe, spyware, podatności na dowolnym poziomie.

Program oferuje kilka poziomów ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, narzędzia do czyszczenia komputera, optymalne opcje wykrywania złośliwego oprogramowania oraz system anty-malware. Umożliwia to efektywne zastosowanie jednego rozwiązania do ochrony komputera bez uciekania się do wielu. Przez dwa tygodnie z Malwarebytes for Windows można korzystać całkowicie bezpłatnie, ale po tym czasie możliwości programu antywirusowego będą znacznie ograniczone.

Jak prawidłowo wybrać i kupić program antywirusowy?

Wszystkie powyższe programy antywirusowe są NAJLEPSZE i możesz wybrać jednym z nich, ale jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z tej 10 najlepszych, powinieneś na razie posłuchać naszych zaleceń:

  • Oprogramowanie antywirusowe jest głównym elementem ochrony systemu, plików, danych osobowych. Takie rozwiązania mają na celu ochronę komputerów PC we wszystkich obszarach - od nieuprawnionej ingerencji w pliki systemowe po zapoznanie się z zawartością stron internetowych. Jeśli ta ochrona nie zadziała, komputer stanie się podatny na ataki, co jest bardzo niebezpieczne. Twórcy Attack nieustannie ulepszają, starając się ominąć nawet najlepszą ochronę, dlatego niezwykle ważne jest, aby aktualizacje były dokonywane na czas. Wiodący programiści oferują poprawki w ciągu godziny po zidentyfikowaniu luki, a nawet szybciej. Dziś szczególne znaczenie mogą odgrywać rozwiązania chmurowe - ciągła praca z serwerem przyspiesza proces uruchamiania nowych mechanizmów ochrony i pozwala szybciej reagować na zagrożenia.
  • Nie mniej ważna jest analiza behawioralna - dzięki niej antywirusy rozpoznają różne zagrożenia występujące w oprogramowaniu. Zagrożenie może mieć różne poziomy - od prób podmiany kluczy po zastosowanie ustawień w przeglądarkach i musi być obecne w Twoim kandydacie
  • No i co najważniejsze, musisz kupić klucz antywirusowy, a nie pobierać go z niektórych wymienników, ponieważ w tym przypadku automatycznie narażasz się na niebezpieczeństwo wirusów infekujących Twoje urządzenia, a jeśli pracujesz również z urządzenia domowego , to bezpieczeństwo firmy, w której pracujesz!