Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Tenable.io – czym jest to rozwiązanie?

Tenable.io – czym jest to rozwiązanie?

Dziś najważniejszą informacją dla firm są ich dane. A największym zagrożeniem dla integralności i prywatności danych są hakerzy, którzy uruchamiają wirusy, oprogramowanie ransomware, blokery itp. Wynika to z potrzeby ochrony danych użytkownika i pojawiły się nowe rozwiązania programowe - skanery podatności na zagrożenia. 

Jak wybrać dobry skaner podatności?

Dobry skaner podatności powinien pomóc użytkownikowi wykonać pełne i ciągłe skanowanie wszystkich zasobów w sieci. Z tego powodu skaner jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem wyposażonym w dużą liczbę nowoczesnych technologii. Ponadto rozwiązanie musi mieć sztuczną inteligencję, aby wykrywać jeszcze

nieznane złośliwe ataki, mieć minimalną liczbę fałszywych alarmów, być łatwe do wdrożenia i przygotowane do konfiguracji i pracy w trybie automatycznym.

I wreszcie, dobry skaner podatności na zagrożenia powinien mieć własny system raportowania. Jest to jedyny sposób monitorowania sytuacji bezpieczeństwa firmy, śledzenia statystyk, uzyskiwania dokładnych informacji o lukach w systemie i obserwowania działań pracowników w celu zapobiegania niechcianym działaniom.

Czym jest Tenable.io?

Tenable.io to oparte na chmurze narzędzie do cyberbezpieczeństwa. Analizuje, opisuje zagrożenia i „dziury” w bezpieczeństwie infrastruktury, skutecznie i dokładnie eliminując jej słabości. To oprogramowanie do zarządzania podatnością zawiera Nessus, silnik, który ma wiele wtyczek do wyszukiwania słabych punktów.

Ponadto Tenable.io ma preinstalowane szablony utworzone na podstawie zasad SCADA, a także baz danych złośliwego oprogramowania, które działają w połączeniu z już zainstalowanym programem antywirusowym, co zwiększa jego skuteczność.

Jakie jest najlepsze narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem IT?

Pełnowartościowe narzędzie powinno mieć mechanizmy, które pozwalają uzyskać całościowy obraz wszystkich zasobów. To rozwiązanie pozwala to osiągnąć, łącząc diagnostykę aplikacji sieciowych ze scentralizowanymi zabezpieczeniami.

Tenable.io oferuje pierwsze rozwiązanie, które zapewnia pełny przegląd wszystkich rodzajów zasobów IT. Integruje śledzenie ruchu sieciowego z protokołami bezpieczeństwa portów i funkcjami szybkiego korygowania zagrożeń w jednej, łatwej w użyciu platformie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Wykrywanie luk Tenable.io

Wykrywanie luk jest główną funkcją wszystkich skanerów podatności. W tym sensie narzędzie to ma aktywną analizę, a także wsparcie dla urządzeń wejścia-wyjścia, które zmniejszają możliwość generowania luk w zabezpieczeniach.

Ponadto eksperci zalecają wybór rozwiązań dla pasywnego i ciągłego skanowania, które może nieprzerwanie i bezawaryjnie chronić całe środowisko pracy.

Tenable.io gwarantuje zgodność z protokołami. Jednocześnie oferuje inteligentne rozwiązania z natychmiastowym wykrywaniem zagrożonych aktywów, bez względu na to, jak działają i jak długo są używane. Pozwala również na pobieranie danych hosta, pasywne śledzenie i obejmuje funkcje analizy agentowej.

Automatyzacja zmniejsza obciążenie działów IT i wsparcia technicznego. Konieczne jest wybranie narzędzia cyberbezpieczeństwa, które może wykonywać zarówno oprogramowanie, jak i inteligencję.

Powinien także obejmować integrację, która w czasie rzeczywistym pokazuje, co dzieje się na hoście, przenosząc ochronę na nowy poziom. Z drugiej strony, zalecane są narzędzia z już skonfigurowanymi ustawieniami skanowania, które pomagają aktywnie monitorować słabości i szybko atakować złośliwe oprogramowanie w najsłabszych miejscach systemu, gdzie można się tego spodziewać.

Tenable.io zapewnia zautomatyzowane, konfigurowalne skanowanie w poszukiwaniu luk, usuwanie zagrożeń i wizualizację statystyk sieciowych. Dane online gromadzone przez monitor Nessus i mechanizm rejestrowania zapewniają dodatkowy bezpośredni kontekst dla aktywnych skanowań.

Zarządzaj otrzymanymi danymi

Skuteczność narzędzi bezpieczeństwa informacji można również zmierzyć ich elastycznością i łatwością dostosowania do firmy. Firma musi posiadać elastyczną licencję, która może bezproblemowo działać we własnym oprogramowaniu w chmurze. Idealnie, gdy narzędzie raportujące ma specjalistyczną analizę protokołów jakości i bezpieczeństwa, takich jak ISO i NIST. Analizy te pozwalają różnym działom monitorować operacje produkcyjne i operacje online. Podobnie projektowanie i dostosowywanie wyglądu pasków narzędzi odgrywa podstawową rolę w ogólnym zrozumieniu luk w systemach. Dlatego przyjemne wizualnie i modyfikowalne pulpity nawigacyjne są niezbędne, aby lepiej zrozumieć zarówno stan ochrony, jak i raportowanie.

Dzięki licencji dostosowanej do wszystkich zasobów chmurowych i lokalnych, Tenable pozwala dostosować pulpity nawigacyjne za pomocą HTML5, oferując administratorom IT możliwość konfigurowania modułów do całodobowej oceny prawidłowego wdrożenia norm ISO, IEC, NIST i NIST SP. Ponadto, Tenable zawiera łatwe do odczytania i zrozumienia raporty, które zawierają podsumowane i podzielone na kategorie informacje o podatności, dotkliwości incydentów, statusie zasobów, użyteczności systemu itp.