Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

TeamViewer 13: dotrzymaj kroku innowacjom technologicznym!

TeamViewer 13: dotrzymaj kroku innowacjom technologicznym!

Wydaje się mało prawdopodobne, żeby użytkownik komputera ani razu nie zetknął się z oprogramowaniem TeamViewer, czy to w domu czy w biurze. Jest to najpopularniejszy program zdalnego połączenia z urządzeniami nie tylko wśród użytkowników komputerów osobistych, ale także wśród administratorów, informatyków, specjalistów technicznych.

Do niedawna program TeamViewer, oprócz bezpłatnej wersji do użytku domowego, można było zakupić na zasadach licencji wieczystej. Jednak od kwietnia 2018 r. TeamViewer sprzedawany jest tylko w ramach rocznej subskrypcji, a dokładniej, po zakupie programu można go legalnie użytkować tylko przez dwanaście miesięcy. Lwia część liderów w dziedzinie rozwoju oprogramowania zdecydowała się na wprowadzenie takiego rozwiązania.

Dlaczego wszyscy dostawcy oprogramowania decydują się zmieniać wieczyste subskrypcje na roczne? Czy jest to argumentowane chęcią osiągnięcia większego zysku, czy jest inne wytłumaczenie? Szybko rozwijający się świat technologii dyktuje zasady. Wiele firm przechodzi na prace projektowe, rekrutując specjalistów do określonych zadań i przez pewien okres czasu. Biorąc pod uwagę cechy użytkowników i ich potrzeby, producenci oprogramowania przechodzą na roczne subskrypcje. A jeśli się nad tym zastanowić, opcja ta jest bardziej korzystna dla użytkowników. Załóżmy, że w projekcie, z ramami czasowymi roku budżetowego, 10 administratorów jest zaangażowanych w wsparcie, a decyzja o kontynuacji projektu nie jest akceptowana przez klienta. Logicznym jest, że firma nie potrzebuje takiej liczby licencji TeamViewer i abonament roczny w takiej sytuacji jest ekonomicznie uzasadniony. Firma ma teraz pełną swobodę w zarządzaniu licencjami, podejmowaniu decyzji o zmniejszeniu licencji lub odwrotnie – o rozszerzeniu. Ważne jest, aby kupując aktualną wersję, użytkownik otrzymał najbardziej aktualny produkt ze wszystkimi aktualizacjami i poprawionymi błędami.

Jakie inne innowacje wpłynęły na polepszenie TeamViewer13? Możliwość zdalnego wsparcia z dowolnego miejsca na świecie dzięki wieloplatformowości i obsłudze urządzeń mobilnych. TeamViewer naprawdę dotrzymuje kroku wszelkim nowościom i dąży do tego, aby być w trendach odpowiadających wymaganiom nowoczesnego świata IT. Aplikacja mobilna stworzona dla wygody użytkowników jest tego potwierdzeniem. Praca staje się bardziej efektywna bez przywiązania do miejsca pracy.

Program obsługuje nie tylko wszystkie systemy operacyjne, ale także obsługuje wszystkie popularne systemy mobilne. Najnowsza wersja TeamViewer 13 obsługuje urządzenia z systemami MacOS i iOS, a także gadżety oparte na systemach Windows, BlackBerry, Android, Linux i Chrome. Na szczególną uwagę zasługuje nowa funkcja udostępniania ekranu iOS. Teraz użytkownicy mają możliwość zdalnie łączyć się z iPhonem i iPadem w czasie rzeczywistym.

Ponadto, w 13. wersji zoptymalizowano proces zarządzania i konfigurowania przesyłania plików. Pojawił sie szybki dostęp i synchronizacja kontaktów, a także możliwość szybkiego przełączania pomiędzy zdalnie podłączonymi urządzeniami i kontaktami dzięki funkcji aplikacji mobilnej Computer & Contacts.

Producent nie wprowadził konfiguracyjnych globalnych zmian licencjonowania, z wyjątkiem wcześniej wspomnianej subskrypcji rocznej. Tak jak poprzednio, producent oferuje klientom korporacyjnym możliwość wyboru subskrypcji: Business, Corporate i Premium.

Jeśli masz pytania dotyczące wyboru rozwiązania TeamViewer, które zaspokoi potrzeby Twojej firmy, Softlist zapewnia bezpłatną pomoc konsultacyjną w doborze licencji.