Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Pobieramy tysiące wirusów co godzinę!

Pobieramy tysiące wirusów co godzinę!

W ubiegłym roku twórca cyberbezpieczeństwa TrendMicro, zgodnie ze swoimi danymi, zablokował około 1,5 miliona złośliwych linków i około 1,3 miliona programów z wirusami. Również w ciągu ostatniego roku ponad 2 miliony szkodliwych aplikacji zostało pobranych na smartfony użytkowników.

Według statystyk, oprogramowanie antywirusowe TrendMicro zablokowało 48 miliardów złośliwych ataków na całym świecie. Lista zawiera szkodliwe pliki, „niebezpieczne” adresy URL i różne zagrożenia e-mailowe (phishing itp.).

TOP-5 szkodliwych programów z wirusami roku 2018:

  • Miner kryptowaluty o nazwie CoinMiner. Zarejestrowane ataki: 1 351 000

  • WanaCry wirus ransomware. Zarejestrowane ataki: ponad 600 000

  • Złośliwe oprogramowanie Powloader. Zarejestrowane ataki: ponad 350 000

  • Wirus Downad lub Conficker. Zarejestrowane ataki: około 250 000

  • Złośliwe oprogramowanie Sality. Zarejestrowane ataki: 166 000

W sferze „biurowej” najniebezpieczniejszymi wirusami są nadal Emotet i Ramnit. Z pomocą tego złośliwego oprogramowania zarejestrowano około 134 tysięcy ataków, a 78 000 ataków zostało wykrytych i zneutralizowanych w odpowiednim czasie.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych wirusów dla Androida jest SMSreg z ponad 1 500 000 milionów zarejestrowanych ataków, a następnie Shedun - około 1 340 000 ataków.

Dla iOS, JailBreakTool i iOS_I Back Door.A są nadal liderami w niebezpieczeństwie dla użytkownika, odpowiednio 397 i 65 ataków.

Phishing nadal jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i najliczniejszych zagrożeń cybernetycznych.

Przypomnijmy, że w ciągu roku na całym świecie powstrzymano ponad 41 miliardów ataków. Większość ataków została zarejestrowana w USA (10 miliardów), w tym samym czasie w Brazylii i Chinach zatrzymano ponad 2 miliardy ataków, a w Indiach zatrzymano około 1,5 miliarda ataków.

Jeśli chodzi o najbardziej złośliwe pliki, są to pliki arkusza kalkulacyjnego Microsoft Office - * .XLS. Ataki spamowe zarejestrowano tylko 22 miliony Liczba zablokowanych szkodliwych adresów URL nieznacznie przekroczyła 1 miliard. Najczęściej spotykanymi złośliwymi adresami URL są użytkownicy z Japonii, USA i Tajwanu, odpowiednio z 160 milionami, 155 milionami i 73 milionami ataków.

Jak widać, statystyki dotyczące wirusów są ogromne i z każdą sekundą stają się coraz bardziej, jedynym sposobem jest zakup niezawodnego antywirusa, który może chronić przed atakami.