Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Photoshop i Illustrator będą dostępne na iPad

Photoshop i Illustrator będą dostępne na iPad

Dobra wiadomość czeka na użytkowników technologii Apple, pełnowartościowy Photoshop i Illustrator pojawią się na iOS, a system operacyjny zaprezentowany specjalnie na iPada - iPadOS. Jak sam Adobe twierdzi, są to „prawdziwe” produkty, wcześniej niedostępne aplikacje o minimalnej funkcjonalności. Jednak warto się nie zgodzić, bo przedstawione rozwiązania nie w 100% powtarzają funkcjonalności odpowiedników na komputery.

Interfejs użytkownika, zgodnie z oczekiwaniami, składa się ze standardowych paneli i będzie znany projektantom. Po lewej stronie znajduje się pasek narzędzi, po prawej panele warstw, manipulacja tekstem i inne dodatkowe panele. Ale artyści mogą być rozczarowani, ponieważ w wersji na iPada w tej chwili nie będzie narzędzia „pędzla”, więc nie będzie można rysować. Według przedstawicieli Adobe ten „płaski” Photoshop zaprojektowany w celu retuszowania zdjęć, gradacji kolorów i niektórych innych operacji. Są jednak dobre wieści: w celu przetestowania użytkownik otrzymuje 30 dni bezpłatnego użytkowania, po upływie terminu trzeba będzie zapłacić lub wprowadzić dane uwierzytelniające Adobe za pomocą płatnej subskrypcji Creative Cloud. Data premiery Photoshopa na iPada wciąż nie jest znana, ale Adobe obiecuje wypuszczenie produktu na początku przyszłego roku, ponadto wsparcie dla Apple Pencil i narzędzia pędzla oraz regulacja nacisku są już ogłoszone.

Oprócz grafiki rastrowej, fani ilustracji wektorowych, również oczekują na wydanie Adobe Illustrator. Jednak spragnieni będą musieli poczekać przynajmniej do jesieni 2020 r., Przynajmniej zgodnie z zapewnieniami producenta. Wersja programu Illustrator na tablet będzie się różnić od tej samej, dostępnej na komputer stacjonarny, ze względu na funkcje pracy z interfejsem dotykowym i możliwości Apple Pencil. Sądząc po dostępnych zrzutach ekranu dostarczonych przez Adobe, interfejs edytora będzie również jak najbardziej zbliżony do pulpitu i znacznie powtórzy funkcjonalność innych. Jak wyjaśnia sam Adobe, „nowy” program Illustrator otrzyma funkcję konwersji wcześniej utworzonych szkiców do kształtu wektorowego.

Należy zauważyć, że mobilne analogi popularnych programów uzyskają wsteczną kompatybilność z plikami utworzonymi na komputerowych wersjach programów. Możemy zatem założyć, że w niektórych przypadkach użycia ten produkt będzie wygodny w pracy. Możesz utworzyć plik na komputerze, a następnie kontynuować edycję na iPadzie bez dostępu do komputera stacjonarnego.