Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Nowe możliwości JIRA Software, o których jeszcze nie wiedzieliście

Nowe możliwości JIRA Software, o których jeszcze nie wiedzieliście

W tym artykule można przeczytać o tych nowych możliwościach, i zobaczyć, jak każda z nich daje więcej narzędzi w ręce scrum-mistrzów, twórców i kierowników.  Gwarantujemy, że oni pomogą Tobie i Twojemu zespołowi stać się bardziej skuteczne, w wyniku czego można uzyskać bardziej elastyczną i skuteczną zespołu. Zacznij ich używać już dziś!

jira_software_03.png

Sterowanie sprintami

Elastyczne projektowanie oprogramowania działa na maksimum, jeśli Twój zespół nie ma wyraźnego podziału uprawnień i rozdziela się między sobą poziomy dostępu. Tak, aby można dać zespołom więcej swobody w zarządzaniu i dystrybucji odpowiedzialności za sprinty, zostały stworzone nowe poziomy uprawnień w JIRA Software, przysięgacie zarządzanie sprintami.

Nowe poziomy uprawnień w sprintach pomogą Ci poradzić sobie z dwoma najczęstszymi problemami:

• Tylko projektowe administratorzy, a nie cały drużyna wybierają metodę pracy ze sprintami.

• Niewystarczający poziom zaufania pomiędzy członkami zespołu, którzy nie podzielają obowiązki między sobą, a tylko podążają planu administratora projektu.

Zadaniem każdej drużyny – dowiedzieć się gw jakim miejscu dokładnie poziomy uprawnień spowalniają pracę, i, ogólnie rzecz biorąc, to, jak zaawansowane rozwiązania pomagają im pracować w wygodny dla nich sposób.

Jednocześnie oznaczaj i komentuj wydanie

Każdy członek zespołu może oznaczyć wydanie, pokazując, że jest ono niezwykle ważne i wymaga przetwarzania, przenoszenia i tak dalej. Kiedy zwersja jest oznaczona, jego ikonka zostaje z czerwoną flagą. (Zwróć uwagę, że w przyszłości planowane jest wdrożenie jednoczesne wyświetlanie flagi i statusu pierwszeństwa). Aby dodać jasności, wydanie zostanie zaznaczony na żółto w logu i aktywnym sprincie.

Czy są jakieś problemy z oznaczeniem wydań? Bardzo często project manager, programista, kierownik, lub prosty wywoływacz mogą oznaczyć wydanie bez podania przyczyny w ramce komentarzy. Lub nie do końca jasne jaki komentarz jest zgodny z aktualnym oznaczania.

Biorąc pod uwagę, że nie yjemy w idealnym świecie, i nie wszyscy pamiętają dlaczego oni określili uwolnienie, oznaczanie i komentowanie zostały połączone w jedną akcję, tak, że teraz członkowie zespołu zawsze będą wiedzieć przyczynę tagowanie konkretnego wydania. Niezależnie od tego, położony jest wydanie w logu, aktywny sprint lub na pulpicie, można za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszy wybrać opcję "Dodaj znacznik lub komentarz", tak, że po dodaniu komentarza, to automatycznie pojawi się w odpowiednim dziale premiery. Bardzo wygodne, że można "Usunąć zaznaczenie i komentarz" z wyjaśnieniem przyczyny usunięcia.

Jeśli wziąć pod uwagę, że zespół programistów polegają na skuteczność i aktualne informacje w podejmowaniu decyzji, możliwość tagowania przez komientarzy – to nie tylko świetna opcja, a najlepszy z możliwych.

Wykorzystaj zalety nowych prześciełania w tematach

Hierarchia pracy w JIRA Software jest dość prosta: temat – żądanie – pod-zadania. Polecamy odwoływać się do tematu w każdym wydaniu i tworzyć podzadania, aby podzielić zadanie na mniejsze fragmenty, szczególnie w przypadkach, gdy zatrudniają kilku pracowników w tym samym celu. Biorąc pod uwagę, że tematy – jest to dość imponujące pokłady informacji, które są zwykle tworzone jeszcze przed pojawieniem się wersji, że każdy, kto tworzy projekt ma możliwość dołączyć go do określonego tematy(epic). Ale gdy pracujesz tylko przy jednym projekcie, wyświetlenie nieistotnych tematów może zmniejszyć wydajność.

W celu usunięcia rzeczy niepotrzebny w organizacji swojej pracy, tematy, które są oznaczone jako wykonane lub niezwiązane z bieżącą zadaniu, nie będą wyświetlane na liście tematów. Nowe redystrybucja otwartych i wykonanych odnoszących się do projektu i innych tematów, pozwala swoim pracownikom skutecznie i precyzyjnie wybrać odpowiednie tematy.

Zacznij pracować na swój sposób!

Tworzenie nowego projektu może być bardzo trudne, dlatego szczególne znaczenie ma intuicyjne i doskonałe opanowanie nowych pracowników. Aby pomóc początkującym w JIRA Software, twórcy wyeliminowali wiele teorii, dotyczących optymalnego startu projektu. Teraz możesz wybrać między tworzeniem nowego projektu, repozytorium z danymi demo lub importowania danych z innego narzędzia do zarządzania wersjami.

W przypadku gdy zaczynasz od początku, to nasz kreator tworzenia projektów pozwoli Ci wybrać żądany rodzaj wydania, zgodnie z postawionym priorytetami. (Scrum, Kanban lub po prostu śledzenie raportów wykonania premiery). Jeśli zdecydujesz się wykorzystać demonstracyjne dane, wybrać platformę Scrum lub Kanban do testowania możliwości JIRA Software. Wreszcie, jeśli używasz produktu jak Asana, Trello, GithHub lub im podobnym do śledzenia prasowych i kodu, to możesz skorzystać z importowanymi wtyczek lub po prostu pobrać dane z pliku CSV. Wszystkie te opcje dają szansę studiować funkcjonalność Sandbox bez uszkodzenia ważnych danych.

W JIRA Software postanowiono skorzystać z opcji wyboru środowiska, abyście mogli jak najszybciej dostosować proces roboczy w najdogodniejszym ruchu tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Przecież to jest bardzo ważne dla elastyczności i prędkości pracy zespołu. Jeśli wcześniej nie korzystali z platformy Scrum lub Kanban, otrzymasz możliwość przetestować obie. Jeśli jesteś już dobrze radzisz w elastycznym programowaniu, można załadować do własnych danych i zacząć z nimi pracować od pierwszego dnia.

Wszystkie te możliwości mają na celu uproszczenie swojego życia i poprawy stylu pracy zespołu. Niezależnie od tego, czy zarządzasz produktem lub rozwojem oprogramowania, otwieranie dostępu do pozwolenia sprintu pozwoli Twojej drużynie pracować znacznie szybciej. To samo dotyczy nowej możliwości oznaczeń i komentowania. Dane opcje są oparte na najlepszych praktykach komunikacyjnych, co pozwala Ci stać się bardziej wydajne i używać JIRA Software z przeznaczeniem jako jedyne pewne źródło informacji.