Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Nowe funkcje i ulepszenia usługi Code With Me 2021.2

Nowe funkcje i ulepszenia usługi Code With Me 2021.2

Firma JetBrains zaprezentowała drugie na dużą skalę wydanie platformy do wspólnego rozwoju Code With Me. Platforma programowania para ma teraz wygodną funkcjonalność, różne ulepszenia, przydatne możliwości efektywnej wspólnej interakcji. Deweloperzy na wszystkich poziomach będą zachwyceni tymi aktualizacjami. Większość nowości wprowadzono dzięki życzeniom użytkowników usługi Code With Me. Producent wysłuchał próśb i wdrożył praktyczny program do pracy zespołowej.

code_with_me_pl.jpg

Jakie nowości pojawiły się w Code With Me 2021.2?

Ulepszona funkcja cofania

Proces wspólnego rozwoju został przyspieszony i usprawniony dzięki ulepszonej logice powrotu. Inicjator i goście sesji mogą łatwo cofnąć modyfikacje wprowadzone w kodzie. Nowa wersja 2021.2 wyklucza przypadkowe usunięcie prac przez innych uczestników projektu. Ta opcja jest skuteczna w przypadku programowania w parach podczas pracy grupowej.
otmena_pl.gif

Możliwość udostępniania ekranu przez całą sesję

Użytkownicy czekali na tę opcję od bardzo dawna. Nowa wersja Code With Me 2021.2 umożliwia pokazywanie uczestnikom okna programu na ekranie komputera, co znacznie ułatwia współpracę. Wcześniej możliwe było zademonstrowanie tylko środowiska programistycznego JetBrains.
demonstration_pl.png

Otwarte porty można teraz przekierować do innych uczestników w programowaniu w parach

Jest to długo oczekiwana funkcja, która pozwoli udostępniać porty współpracownikom za pomocą wbudowanego proxy. Gdy organizator sesji uruchomi program przy użyciu portu, wszyscy uczestnicy korzystający z localhost na urządzeniach mogą korzystać z tego portu.
Port_pl.png

Usługa Code With Me połączona z iOS / macOS AppCode

Planowana jest integracja platformy Code With Me z edycją AppCode 2021.2. Produkt nadaje się do natychmiastowego użycia. W rezultacie istnieje duża publiczność specjalistów piszących kod w parach. Code With Me jest kompatybilny z Android Studio Bumblebee 2021.1.1 JetBrains osiągnął dobre wyniki, łącząc usługę Code With Me z AppCode. Jest to debiutancka wersja programu, która jest połączona z emulatorem Android Studio Bumblebee.

Inne ulepszone funkcje, poprawki

  • w nowej wersji Code With Me zapewniono wyświetlanie Python Package;
  • Specjaliści wsparcia IT będą mogli dezaktywować sesje Code With Me, jeśli programowanie w trybie Pair nie jest zgodne z zasadami prywatności. Jeśli jednak chcesz dalej pracować w środowisku pisania kodu w parach i stosować się do systemu bezpieczeństwa, możesz skorzystać z Code With Me Enterprise. Zatem wspólny rozwój będzie się odbywał w sieci prywatnej;
  • zaktualizowano funkcjonalność zbiorowego korzystania z terminala. Interakcja między organizatorem sesji a gośćmi jest teraz przejrzysta. Inicjator ma dostęp do monitorowania zbiorowego korzystania z terminala, od tej pory może kontrolować dostęp gości;
  • aby korzystać z programu Code With Me w wersji lokalnej, można teraz korzystać z uwierzytelniania na serwerze proxy;
  • każdy, kto korzysta ze środowiska programistycznego IntelliJ IDEA, ma możliwość wykorzystania w programie konsoli Pythona.

Osobliwości subskrypcji wersji Code With Me 2021.2 Program jest używany z nowymi wariantami wtyczek WebStorm, PyCharm, GoLand, RubyMine, PhpStorm, IntelliJ IDEA. Ze względu na rodzaj licencji funkcjonalność poszczególnych edycji Code With Me 2021.2 będzie inna.

  1. Podczas korzystania z programów społeczności PyCharm Community i IntelliJ IDEA Community następuje automatyczne połączenie z funkcją społeczności Code With Me. Produkt jest darmowy z możliwością realizacji sesji programowania w parach w dowolnej liczbie 30 minut, z zaproszeniem do 3 uczestników do zespołu IDE.
  2. Użytkownicy edycji AppCode, CLion, RubyMine PyCharm Professional, WebStorm, PhpStorm, IntelliJ IDEA Ultimate mają dostęp do subskrypcji Code With Me Premium. Subskrypcję otrzymasz również, jeśli jesteś właścicielem programów licencjonowanych All Products Pack, Open Source, Educational, Developer Recognition. Korzyści z Code With Me Premium - możliwość generowania nieograniczonej liczby sesji bez ograniczeń czasowych. W ramach abonamentu dostępne jest zaproszenie na sesję do 50 użytkowników.
  3. Z lokalnej wersji programu mogą korzystać wyłącznie właściciele licencji Code With Me Enterprise. Masz możliwość skorzystania z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.