Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Nowa era w cyberbezpieczeństwie: McAfee Enterprise i FireEye noszą teraz nazwę Trellix

Nowa era w cyberbezpieczeństwie: McAfee Enterprise i FireEye noszą teraz nazwę Trellix

19 stycznia 2022 r. firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem McAfee Enterprise i FireEye połączyły się w jedno przedsiębiorstwo.

trellix_pl.png

W marcu 2021 roku firma inwestycyjna Symphony Technology Group (STG) kupiła McAfee Enterprise za 4 miliardy dolarów, a w czerwcu nabyła FireEye za 1,2 miliarda dolarów. I w wyniku połączenia obu producentów powstała organizacja Trellix.

Właściciele twierdzą, że celem ich rozwoju będzie „agile security – technologia bezpieczeństwa, która dostosowuje się do ochrony operacji przed najbardziej wyrafinowanymi napastnikami”. Główny nacisk zostanie położony na wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie z wykorzystaniem uczenia maszynowego i automatyzacji.
Nowa marka łączy najnowocześniejsze technologie dwóch liderów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa do tworzenia potężnych produktów, które chronią klientów przed współczesnymi zagrożeniami. Trellix jest gotowy do zaoferowania nowego podejścia do bezpieczeństwa z zaawansowanym wykrywaniem, reagowaniem i naprawą.

W kontekście rozwoju cyfryzacji wiele organizacji naraża się na cyberzagrożenia. Każde nowe narzędzie technologiczne wprowadza nowy poziom zaawansowania, co skutkuje dodatkową warstwą bezpieczeństwa. Ponieważ krajobraz zagrożeń wciąż ewoluuje, nowo utworzona firma wprowadziła platformę XDR.
Trellix XDR został zaprojektowany w celu ochrony przestrzeni cyfrowej przed cyberzagrożeniami przy użyciu możliwości analizy opracowanych dzięki różnorodności sieci czujników. Firma nieustannie dostarcza nowe rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i zaawansowaną telemetrię w oparciu o analizę zagrożeń z ponad miliarda czujników w bazach klientów korporacyjnych i rządowych.
Trellix korzysta z otwartej, interoperacyjnej platformy bezpieczeństwa cybernetycznego, aby umożliwić klientom wdrażanie określonych technologii potrzebnych do ochrony ich unikalnych operacji.

Trellix Security Innovation Alliance (SIA) to otwarty ekosystem partnerów z branży bezpieczeństwa. Umożliwia klientom wdrażanie technologii przyspieszających cykle innowacji, tworzenie skoordynowanej, ujednoliconej ochrony i dostarczanie wyników biznesowych opartych na zabezpieczeniach. To zapoczątkowuje nową erę bezpieczeństwa, w której wszystkie komponenty łączą się, aby działać jako spójny system, niezależnie od dostawcy lub podstawowej architektury.