Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Ni stąd, ni zowąd, Microsoft ulepsza Paint

Ni stąd, ni zowąd, Microsoft ulepsza Paint

W połowie 2017 r. przedstawiciele Microsoftu wspomnieli, że zamierzają „pozbyć się” najstarszej aplikacji do rysowania w standardzie Windows, Paint. Ale to stwierdzenie wywołało burzę emocji wśród użytkowników. Poprosili o nie usuwanie Paint’a, wyjaśnili, jakie, wg nich, posiada zalety itp.

Microsoft, wsłuchawszy się w ich głosy, postanowił odłożyć decyzję na lepsze czasy. Nikt nie zamierzał całkowicie usunąć aplikacji, po prostu przestałby wspierać i publikować nowe aktualizacje. Ale teraz plany firmy zmieniły się diametralnie i całkowicie porzucili ideę „pozbycia się” Paint, i na odwrót, tworzy dla niego dość znaczącą aktualizację.

Oczywiście, obecnie aktualizacja jest dostępna tylko dla beta-testerów, ale zgodnie z obietnicą przedstawicieli firmy Microsoft, w aktualizacji majowej (aktualizacja 10 maja 2019 r.) te innowacje będą stopniowo dostępne przez innych użytkowników. Główną innowacją jest obsługa klawiatury. Klawiatura może być teraz używana jako główne narzędzie wprowadzania. Możesz teraz przesunąć kursor za pomocą standardowego bloku strzałek i użyć spacji, aby wybrać żądane narzędzie. Ponadto Microsoft informuje o integracji aplikacji, takich jak czytnik ekranu w programie Paint.