Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku


Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Microsoft ogłosił zakończenie obsługi systemu Windows 7

Microsoft ogłosił zakończenie obsługi systemu Windows 7

O zakończeniu wsparcia dla legendarnego systemu Windows 7, niedawno poinformował serwis prasowy Microsoft. Ostateczne wsparcie systemu operacyjnego zakończy się 14 stycznia 2020 r.

„Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, nawet Windows 7. Po 14 stycznia 2020 r. Microsoft nie będzie już zapewniał aktualizacji zabezpieczeń ani obsługiwał komputerów z systemem Windows 7”, informuje producent.

Firma doradziła użytkownikom przejście na system operacyjny Windows 10.

„Każdy użytkownik może nadal korzystać z systemu Windows 7, ale po zakończeniu wsparcia komputer stanie się bardziej podatny na zagrożenia bezpieczeństwa. Windows będzie działał, ale użytkownicy przestaną otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń i funkcji ”, powiedział Microsoft.

System Windows 7 można nadal instalować i aktywować po zakończeniu wsparcia, ale w celu uniknięcia zagrożeń bezpieczeństwa i wirusów Microsoft zaleca przejście na system Windows 10.

Podobno po 14 stycznia 2020 r. Aktualizacje systemu Windows 7 będą dostępne tylko dla właścicieli płatnej subskrypcji. Użytkownicy korporacyjni będą mogli otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń do stycznia 2023 r.

W listopadzie ubiegłego roku Microsoft po raz pierwszy od pięciu lat zaktualizował ikony aplikacji pakietu biurowego.

We wrześniu Microsoft wydał pakiet Office 2019 pakietu aplikacji, który jest przeznaczony zarówno dla systemów operacyjnych Windows, jak i Mac.