Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku


Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Microsoft ogłasza innowacyjne narzędzie migracji do chmury

Microsoft ogłasza innowacyjne narzędzie migracji do chmury

W tym miesiącu Microsoft ogłosił, że jego bezpłatne narzędzie Mover do migracji między chmurami jest teraz dostępne dla klientów Microsoft 365 na całym świecie.

Narzędzie Mover służy do przenoszenia zawartości i współdzielonych zasobów z pamięci w chmurze do OneDrive i SharePoint Online. Mover to narzędzie, a raczej aplikacja internetowa, firmy z siedzibą w Edmonton, którą Microsoft kupił w październiku ubiegłego roku. Mover był przeznaczony tylko do migracji z chmury do chmury.

Microsoft 365 to kompleksowy system obejmujący Office 365, Microsoft Teams, narzędzia bezpieczeństwa, narzędzia przepływu pracy itp. Chodzi o to, aby zapewnić klientom produktywny pakiet oparty na chmurze obliczeniowej. Mover pomaga klientom migrować pliki do chmury Microsoft 365 z innych usług.

Jak stwierdzono na oficjalnym blogu Microsoft, chodzi o pomoc klientom w przejściu do usług chmurowych Microsoft tak szybko i łatwo, jak to możliwe. Obecnie Mover obsługuje migrację kilkunastu usług chmurowych, w tym Dropbox, Amazon WorkDocs, Egnyte, Google Drive, OneDrive i SharePoint różnych wersji, zapewniając płynną pracę z plikami w ekosystemie Microsoft 365, w tym także Microsoft Teams i Office 365.

Należy również zauważyć, że specjaliści Microsoft przejmą doświadczenie zespołu Mover, gdy przejdzie do Microsoft i pomoże udoskonalić i ulepszyć istniejące narzędzia migracji.

Zdaniem ekspertów przenoszenie plików z jednego środowiska do drugiego, tak jak w przypadku pakietu Office, jest niezwykle złożonym procesem, niezależnie od sposobu jego wykonywania, a mechanizm przesyłania plików jest tylko częścią łańcucha. Przejście na 365 z lokalnego magazynu lub konkurencyjnej usługi w chmurze samo w sobie nie jest migracją. Jest to przejście do zupełnie innego systemu, modelu administracyjnego, zestawu usług, sposobu interakcji, całkowicie opartego na środowisku chmury Microsoft.

Obecnie w arsenale Microsoft są trzy narzędzia migracji: Mover, SPMT i Migration Manager, które w tej chwili wydają się nieco rozproszone. Mają jednak wspólny cel - ułatwienie dużych migracji dużym firmom.