Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku


Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Liczba złośliwego oprogramowania dla systemu Windows 7 wzrosła dramatycznie o 125%

Liczba złośliwego oprogramowania dla systemu Windows 7 wzrosła dramatycznie o 125%

Eksperci Webroot przygotowali „2020 Webroot Threat Report”, który odzwierciedla aktualne tendencje złośliwego oprogramowania. Podczas badania zespół specjalistów przeanalizował ponad 37 miliardów złośliwych linków, a także pobrane z nich próbki.

Przede wszystkim, pracownicy Webroot zauważyli wzrost liczby odsyłaczy phishingowych - w 2019 r. Liczba ta wzrosła o 640%.

Jednocześnie, 1 na 4 złośliwe adresy URL znajdował się w całkowicie uzasadnionej domenie. 8,9 miliona przeanalizowanych linków zawierało kryptograficzny skrypt typu jacking. Najpopularniejsze marki wśród phisherów to Facebook, Microsoft, Apple, Google, PayPal i Dropbox.

Najczęściej phishingowe zasoby zamaskowały się jako giełdy kryptowalut (55%), witryny z grami (50%), usługi e-mail (40%), instytucje finansowe (40%) i systemy płatności (32%).

Ponadto, według raportu eksperta, 93,6% analizowanego złośliwego oprogramowania było unikatowe dla konkretnego komputera - jest to najwyższa liczba w całej historii obserwacji. 85% złośliwego oprogramowania jest ukryte w katalogach% temp%,% appdata%,% cache% i% windir%.

Znacząco wzrosła także liczba złośliwego oprogramowania zorientowanego na system Windows - aż o 125%. Najprawdopodobniej wynika to z końca okresu wsparcia dla tej wersji systemu operacyjnego.

Aby nie stać się ofiarą oszustów, zalecamy użycie potężnego kompleksu antywirusowego do ochrony urządzeń i danych przed wirusami. McAfee oferuje szeroki wybór oprogramowania do cyberbezpieczeństwa. Każdy użytkownik będzie mógł znaleźć odpowiednie rozwiązanie zarówno do użytku domowego, jak i biznesowego.