Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Jak zdalnie udostępnić ekran innemu użytkownikowi w AnyDesk

Jak zdalnie udostępnić ekran innemu użytkownikowi w AnyDesk

anydesk_pl.jpg

Udostępnianie pulpitu w aplikacji AnyDesk sprawia, że praca jest łatwa i wygodna.

Funkcja współdzielenia ekranu umożliwia wirtualne przeglądanie pulpitu innej osoby z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to, że możesz szybko komunikować się z użytkownikami na całym świecie w czasie rzeczywistym, bez konieczności wysyłania zrzutów ekranu lub nagrań z ekranu. Opcja jest szczególnie przydatna dla pracowników biurowych podczas omawiania niektórych zagadnień związanych z pracą. Zaledwie kilka sekund - i widzisz ekran swojego kolegi, nie musisz biegać do jego biura ani jechać do innego miasta.

Co to jest udostępnianie ekranu?

To jak wyświetlanie prezentacji na dużym ekranie przed publicznością. W końcu widzisz, oglądanie pliku w czasie rzeczywistym, analizowanie go, omawianie jest łatwiejsze niż wysyłanie zdjęcia.

Praca zdalna zyskuje coraz większą popularność, a dana osoba może nie zauważyć pliku pośród innych listów. Narzędzie do udostępniania ekranu pomoże Ci natychmiast rozwiązać problemy w pracy, bez opóźnień. W tym artykule przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku, jak łatwo udostępnić ekran za pomocą Anydesk.

Jak udostępnić ekran za pomocą AnyDesk

Aby udostępnić ekran innej osobie w systemie Windows za pomocą AnyDesk, musisz wykonać kilka prostych kroków.

1. Pobierz oprogramowanie AnyDesk.

Możesz to zrobić za darmo do użytku indywidualnego lub możesz kupić licencję, jeśli korzystasz z programu profesjonalnie. Po pierwszym uruchomieniu AnyDesk otworzy się ekran główny, na którym możesz znaleźć identyfikator AnyDesk i pseudonim, który musisz połączyć z urządzeniem. Również na ekranie obok identyfikatora zobaczysz przycisk „Zaproś” (Zaproś).

Accept_Window_pl.jpg

Ekran główny AnyDesk

2. Udostępnij identyfikator lub zaproś użytkownika do sesji.

Użyj poniższych opcji, aby zezwolić na połączenie przychodzące do urządzenia za pośrednictwem AnyDesk.
Opcja 1: Wyślij identyfikator do konkretnej osoby, której chcesz udostępnić ekran. W ten sposób połączy się z twoim urządzeniem. Bądź ostrożny i udostępniaj swój identyfikator tylko osobom, które znasz. Klikając prawym przyciskiem myszy identyfikator, wybierz „Zaproś przez e-mail”. Stworzony list z identyfikatorem/pseudonimem wyślij do właściwego adresata.
Po zakończeniu sesji inny użytkownik zobaczy Twój identyfikator w sekcji Ostatnie sesje. Innym razem, gdy udostępniasz ekran, użytkownik musi dwukrotnie kliknąć tabliczkę adresową, aby wysłać nowe żądanie połączenia do swojego urządzenia.
Opcja 2: Jeśli masz już identyfikator AnyDesk innej osoby, możesz wprowadzić go w specjalnym oknie, które pojawia się po kliknięciu przycisku „Zaproś”. Drugi użytkownik otrzyma zaproszenie na sesję, może kliknąć przycisk „Akceptuj”, po czym zostanie połączony z Twoim urządzeniem.
Jako nadawca zaproszenia, możesz wstępnie ustawić pewne uprawnienia dla sesji. Po połączeniu się z urządzeniem osoba może korzystać z wybranych uprawnień.

invite_pl.png

Okno akceptacji żądania sesji przychodzącej

Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa sesji:

  • Jeśli głównym celem sesji jest współdzielenie ekranu, zalecamy usunięcie wszystkich uprawnień. Uniemożliwia to innemu użytkownikowi interakcję z pulpitem. W takim przypadku osoba nie będzie mogła korzystać z myszy, klawiatury, schowka, menedżera plików, tablica ekranowa również zostanie wyłączona. Uprawnienia można zdefiniować za pomocą specjalnych profili uprawnień sesji;

  • Użyj wstępnie ustawionych profili, takich jak profil udostępniania ekranu. Zapewni możliwość pasywnego przeglądania ekranu, tworzenia własnych indywidualnych profili.

permission_profile_pl.png

Dostosowywanie profili uprawnień AnyDesk w menu Ustawienia

  • używaj czatu do komunikowania się z osobą w przypadku pytań, wyjaśnień. Zalecamy zezwolenie na nagrywanie ekranu. Jest to wygodne i przydatne np. podczas publikowania materiałów edukacyjnych poprzez udostępnianie ekranu. Druga osoba, jeśli to możliwe, będzie mogła w każdej chwili przejrzeć sesję. Takie uprawnienia można ustawić w ustawieniach bezpieczeństwa przed sesją, a w razie potrzeby można je również zmienić podczas sesji.

  • jeśli inny użytkownik chce coś pokazać, narysuj na ekranie, aktywuj uprawnienia do korzystania z wbudowanej tablicy do wizualizacji.
  • Po zakończeniu sesji możesz odłączyć użytkownika, który połączył się z Twoim urządzeniem. Aby to zrobić, musisz anulować sesję w oknie akceptacji.

Jak widać, AnyDesk to łatwy sposób na udostępnianie ekranu bez martwienia się o niestabilne lub niezabezpieczone połączenia. AnyDesk oferuje wiele funkcji, od współdzielenia ekranu po złożone zadania administracyjne IT.

Program jest w pełni zgodny ze standardami bezpieczeństwa. Kup AnyDesk i przekonaj się o wszechstronności i wygodzie tego rozwiązania.