Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Jak zautomatyzować procesy zapewnienia jakości za pomocą JIRA Software (część 2)

Jak zautomatyzować procesy zapewnienia jakości za pomocą JIRA Software (część 2)

W poprzednim artykule zaczęliśmy rozmawiać o automatyzacji kontroli jakości opracowywanego oprogramowania. Dziś będziemy kontynuować. U Ciebie pewnie już pojawiło się pytanie: "Dlaczego właśnie Jira Software?". No cóż spróbujemy na nie odpowiedzieć.

Za pomocą JIRА Software można skorzystać z automatycznego rozwiązania prosto w nią. Otrzymaj zintegrowane instrumenty - to już będzie łatwiej zarządzać wieloma dużymi projektami, wykorzystując możliwość szybkiej komunikacji, aby uruchomić szczegółowe skanowanie, korzystanie z kilku wersji produktu, przyspieszyć opracowanie harmonogramu, śledzić zgodność celów przeprowadzonej kontroli, wskazywać błędy i trzymać je pod kontrolą i być na bieżąco z inkrementalnych wyników.

Podczas pełnej integracji w JIRA program testowania łączy się z jej narzędziami, co pozwala wykorzystać wszystkie niezbędne dane do weryfikacji, w tym statystyki i analiz, w celu:

• Przeznaczyć niezbędne aspekty kontroli

• Przestrzegać testowe wymagania JIRA

• Informować o problemach i trzymać je pod kontrolą

• Dołączyć raporty o błędach do niektórych projektów

• Tworzyć cykle testowania i zarządzać nimi

• Skonfigurować i zrealizować identyfikowalność projektu

• Użyć statystyki z testów do analizy

Z tymi i wieloma innymi atrybutami testowania automatyzacja testów pozwala realizować głęboką integrację funkcji testowych w każdym z projektów, istniejących na platformie JIRA i śledzić wyniki ich analizy.

Statystyka testowania oprogramowania

Nadmierne wymaganie skończyć projekt jak najszybciej jest podatny grunt dla błędów, które ignorują normy QA. Wysoka odpowiedzialność i zarządzanie procesami projektowania i testowania są niezbędne do produkcji wysokiej jakości produktu, który zostanie pozytywnie przyjęty przez użytkowników. Aby jak najszybciej uzyskać niezbędne informacje, QA ocenia opłacalność rozwiązań jeszcze na etapie rozwoju i wskazuje na najbardziej skutecznych metod kontroli.

Wymagania firm i użytkowników wzrasta w miarę produkcji, a oto finansowanie aż tak nie różni. Do tego, aby produkować i wydawać mniej, QA częściej wykorzystuje zautomatyzowane metryki oprogramowania, które wykrywają wady, a także dają oceny stabilności oprogramowania. Przy użyciu miar QA-analitycy mogą również śledzić możliwość opóźnienia procesu projektowania, w celu uzyskania bardziej dokładnych prognoz o kolejnych etapach i jakości wyprodukowanego produktu.

Kompleksowa integracja testów

Zautomatyzowane testy wykorzystuje potężne praktyczne rozwiązania, sprawdzania, które aktywnie zagłębiać się w izolowanych, aby wykonać szczegółowe badania za pomocą iteracji. Ono tworzy, modyfikuje i części testów, tworzenie planów testów i cykli wykonania i obejmuje pełny zestaw funkcji testowych stosowanych do każdego produktu z obsługą JIRA.

Zautomatyzowane kontrole mają znaczną pomoc QA-testerów, bo samodzielnie tworzą plany, projekt, etapy rozwoju, monitoruje warunki procesu, i wykonują kapitału sprawdzenia, prosto w najniższej platformie monitorowania projektów JIRA. Testery i analitycy mogą tworzyć, zaplanować i przeprowadzić badania bezpośrednio wewnątrz projektu JIRA. Dzięki szczegółowego testowania za pomocą iteracji, narzędzie porównuje każdy sprawdzony moduł z jego bezpośrednimi zadaniami, aby być całkowicie pewnym, zgodnie uzyskiwanego produktu pierwotnym wymagania. Oceniając rozmiary projektu, zautomatyzowane testy głęboko może integrować się z narzędziami programisty, podczas gdy on rozszerza potencjał testów, aby dopasować go do skali i złożoności projektu.

Elastyczne system testowania

Aby zmniejszyć koszty czasu i ryzyka, wartość dodaną produktu, i lepiej zarządzać procesem rozwoju, elastyczne wykonawcy zapewniają produkt częściowo w momencie ich gotowości. Do najbardziej dokładnych wyników, obiektem badań z wykorzystaniem iteracji zostać tylko jeden fragment. Będąc twoim przewodnikiem w świecie analizy i rozwoju JIRA samodzielnie produkuje zarys, zadania, ocenia czasie, dzieli wszystkie zadania na kategorie, podsumowuje wyniki projektu i oceniać każdy z nich.

Automatyczne testowanie doskonale nadaje się do możliwości JIRA, a mianowicie zbieranie danych o rozwoju produktów i ich statystyki, aby potem je analizować, i, na podstawie wyników analizy, aby każdy z etapów weryfikacji maksymalnie wydajne. W tej kwestii JIRA i automatycznego testowania są doskonałym narzędziem do tworzenia wysokiej jakości produktów.