Zaloguj się
Otrzymaj oprogramowanie w ciągu kilka minut od zamówienia! System automatyczny całodobowo 24/7.
Otrzymaj oprogramowanie w ciągu kilka minut od zamówienia! System automatyczny całodobowo 24/7.
Jak zautomatyzować procesy zapewnienia jakości za pomocą JIRA Software (część 2)
Jak zautomatyzować procesy zapewnienia jakości za pomocą JIRA Software (część 2)

Jak zautomatyzować procesy zapewnienia jakości za pomocą JIRA Software (część 2)

W poprzednim artykule zaczęliśmy rozmawiać o automatyzacji kontroli jakości opracowywanego oprogramowania. Dziś będziemy kontynuować. U Ciebie pewnie już pojawiło się pytanie: "Dlaczego właśnie Jira Software?". No cóż spróbujemy na nie odpowiedzieć.

Za pomocą JIRА Software można skorzystać z automatycznego rozwiązania prosto w nią. Otrzymaj zintegrowane instrumenty - to już będzie łatwiej zarządzać wieloma dużymi projektami, wykorzystując możliwość szybkiej komunikacji, aby uruchomić szczegółowe skanowanie, korzystanie z kilku wersji produktu, przyspieszyć opracowanie harmonogramu, śledzić zgodność celów przeprowadzonej kontroli, wskazywać błędy i trzymać je pod kontrolą i być na bieżąco z inkrementalnych wyników.

Podczas pełnej integracji w JIRA program testowania łączy się z jej narzędziami, co pozwala wykorzystać wszystkie niezbędne dane do weryfikacji, w tym statystyki i analiz, w celu:

• Przeznaczyć niezbędne aspekty kontroli

• Przestrzegać testowe wymagania JIRA

• Informować o problemach i trzymać je pod kontrolą

• Dołączyć raporty o błędach do niektórych projektów

• Tworzyć cykle testowania i zarządzać nimi

• Skonfigurować i zrealizować identyfikowalność projektu

• Użyć statystyki z testów do analizy

Z tymi i wieloma innymi atrybutami testowania automatyzacja testów pozwala realizować głęboką integrację funkcji testowych w każdym z projektów, istniejących na platformie JIRA i śledzić wyniki ich analizy.

Statystyka testowania oprogramowania

Nadmierne wymaganie skończyć projekt jak najszybciej jest podatny grunt dla błędów, które ignorują normy QA. Wysoka odpowiedzialność i zarządzanie procesami projektowania i testowania są niezbędne do produkcji wysokiej jakości produktu, który zostanie pozytywnie przyjęty przez użytkowników. Aby jak najszybciej uzyskać niezbędne informacje, QA ocenia opłacalność rozwiązań jeszcze na etapie rozwoju i wskazuje na najbardziej skutecznych metod kontroli.

Wymagania firm i użytkowników wzrasta w miarę produkcji, a oto finansowanie aż tak nie różni. Do tego, aby produkować i wydawać mniej, QA częściej wykorzystuje zautomatyzowane metryki oprogramowania, które wykrywają wady, a także dają oceny stabilności oprogramowania. Przy użyciu miar QA-analitycy mogą również śledzić możliwość opóźnienia procesu projektowania, w celu uzyskania bardziej dokładnych prognoz o kolejnych etapach i jakości wyprodukowanego produktu.

Kompleksowa integracja testów

Zautomatyzowane testy wykorzystuje potężne praktyczne rozwiązania, sprawdzania, które aktywnie zagłębiać się w izolowanych, aby wykonać szczegółowe badania za pomocą iteracji. Ono tworzy, modyfikuje i części testów, tworzenie planów testów i cykli wykonania i obejmuje pełny zestaw funkcji testowych stosowanych do każdego produktu z obsługą JIRA.

Zautomatyzowane kontrole mają znaczną pomoc QA-testerów, bo samodzielnie tworzą plany, projekt, etapy rozwoju, monitoruje warunki procesu, i wykonują kapitału sprawdzenia, prosto w najniższej platformie monitorowania projektów JIRA. Testery i analitycy mogą tworzyć, zaplanować i przeprowadzić badania bezpośrednio wewnątrz projektu JIRA. Dzięki szczegółowego testowania za pomocą iteracji, narzędzie porównuje każdy sprawdzony moduł z jego bezpośrednimi zadaniami, aby być całkowicie pewnym, zgodnie uzyskiwanego produktu pierwotnym wymagania. Oceniając rozmiary projektu, zautomatyzowane testy głęboko może integrować się z narzędziami programisty, podczas gdy on rozszerza potencjał testów, aby dopasować go do skali i złożoności projektu.

Elastyczne system testowania

Aby zmniejszyć koszty czasu i ryzyka, wartość dodaną produktu, i lepiej zarządzać procesem rozwoju, elastyczne wykonawcy zapewniają produkt częściowo w momencie ich gotowości. Do najbardziej dokładnych wyników, obiektem badań z wykorzystaniem iteracji zostać tylko jeden fragment. Będąc twoim przewodnikiem w świecie analizy i rozwoju JIRA samodzielnie produkuje zarys, zadania, ocenia czasie, dzieli wszystkie zadania na kategorie, podsumowuje wyniki projektu i oceniać każdy z nich.

Automatyczne testowanie doskonale nadaje się do możliwości JIRA, a mianowicie zbieranie danych o rozwoju produktów i ich statystyki, aby potem je analizować, i, na podstawie wyników analizy, aby każdy z etapów weryfikacji maksymalnie wydajne. W tej kwestii JIRA i automatycznego testowania są doskonałym narzędziem do tworzenia wysokiej jakości produktów.