Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Jak rozpoznać tekst na obrazie za pomocą Adobe Acrobat DC

Jak rozpoznać tekst na obrazie za pomocą Adobe Acrobat DC

Często zdarza się, że współpracownicy wysyłają pliki pocztowe PDF lub dokumenty, w których należy wprowadzić zmiany, plik nie jest kopiowany lub jest obrazem. Niekiedy zdarza się, że musisz zeskanować dokument i szybko znaleźć w nim kawałek tekstu, ale nie masz czasu na ponowne odczytanie całego dokumentu, szczególnie jeśli jest to duży raport, i musisz znaleźć określone liczby.

I tutaj właśnie pojawia się Adobe Acrobat Pro DC. Nauczymy się, jak konwertować nierozpoznany dokument PDF na zwykły plik PDF. Dzięki wbudowanej technologii cyfrowego rozpoznawania tekstu pomoże poradzić sobie z problemem i znaleźć potrzebny tekst lub skopiować go do innego dokumentu.


Najpierw musisz otworzyć plik PDF w Acrobat Pro DC, a następnie wybrać „Edytuj PDF” na pasku narzędzi i zaznaczyć „Rozpoznaj tekst”. W menu „Opcje” możesz wybrać język pliku tekstowego lub ustawienie, które po rozpoznaniu zastosuje czcionkę systemową. Szybkość przetwarzania zależy od rozmiaru pliku, a rozpoznanie wszystkich znaków może zająć trochę czasu. Gdy wszystko będzie gotowe, możesz zaznaczyć i skopiować tekst, a następnie przeszukać plik. Naciśnij Ctrl + F, aby wyszukać tekst. Następnie plik można zapisać jako plik PDF do edycji.


Ważne jest, aby wiedzieć, że Adobe Reader i Adobe Acrobat Pro DC są różne. Adobe Reader to bezpłatne rozwiązanie, które umożliwia otwieranie i przeglądanie plików PDF. Program Adobe Acrobat DC umożliwia tworzenie i edytowanie plików PDF. Acrobat Pro DC można kupić osobno lub jako część pakietu Adobe Creative Cloud. Oba rozwiązania są dostępne zarówno dla systemu Windows, jak i Mac.