Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Jak rozpocząć pracę z Jira za pomocą telefonu?

Jak rozpocząć pracę z Jira za pomocą telefonu?

Gdy używasz JIRA Software lub JIRA Core, najprawdopodobniej jesteś już zaznajomiony z JIRA Cloud. W ostatnim czasie obserwuje się szybki rozwój technologii i rosnącej mobilności. Coraz więcej użytkowników zaczyna pracować z JIRA ze mobilnych gadżetów, czy to iPhone lub urządzenie z systemem Android. W tym artykule przyjrzymy się, jak można szybko działać w JIRA za pomocą mobilnego gadżetu.

Szybkie tworzenie etykiet

Jak przyspieszyć się w warunkach mobilności? Za pomocą skrótów można uzyskać dostęp do kluczowych funkcji, nawet nie otwierając aplikację. Na iPhone użyj 3D touch (nacisnąć i przytrzymać) na ikonę JIRA, aby tworzyć nowe i wyświetlać istniejące skróty.

A gdy przeglądasz listę swoich zadań, należy stosować tę samą technikę, aby wejść w tryb podglądu i wybierz żądaną ikony szybkiego dostępu.

Tak więc, jeśli chcesz dodać nowe zadanie, dokładnie wtedy, gdy jesteś na spotkaniu, lub w drodze do pociągu wpadł ważna myśl, można dodać je bezpośrednio w tym samym momencie z pomocą JIRA Cloud.

Zarządzanie wiadomościami

Wiadomości od JIRA czasami może nieco dezorientować. Jednym z powodów jest to, że automatycznie zaczynasz obserwować proces, do którego zauważyłyście lub skomentowaliście. Dla niektórych ludzi potrzeba śledzenia jakiejkolwiek procesu znika natychmiast po otrzymaniu o nim raport, i wszystko, co ich teraz interesuje – wynik końcowy. Z pomocą JIRA mobile stało się łatwiejsze "skip" wiadomości nieważne  za pomocą zarządzania wiadomościami. Teraz, kiedy dostaniesz email lub wiadomość o wydaniu, który cię nie interesuje, po prostu otwórz go i wybierz opcję "przerwać śledzenie". I zapomnisz o nim, aż on Ci nie trzeba, czy ktoś zaznaczy ciebie w dyskusji.

Podobnie, jeśli czekasz na odpowiedź lub danych z jakiegoś projektu (na przykład, od niezależny członek zespołu, który mieszka za granicą), zacznij śledzić ten numer na swoim telefonie, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje w tej samej sekundzie, kiedy ona się pojawiła. Można nawet przeprowadzić bardziej dokładną konfigurację powiadomień, w tym wybierając się na co warto zwracać uwagę, a nawet otrzymywać wiadomości push

Zrób swoją pracę na bieżąco

Kanban i Scrum są najbardziej popularne metody, ponieważ pomagają menedżerom projektów i właścicielom śledzić jak idzie – z dowolnego miejsca na świecie. Podczas tworzenia zadania, można szybko przekazać jego pracownikom za pomocą przycisku "transition". Po powrocie do treści projektu można śledzić go wykonanie i uzyskać wszystkie niezbędne dane. Pracujemy również nad dodaniem przeciągania niektórych zadań do środowiska projektu, ale to wymaga jeszcze trochę czasu.

Otwieraj email po prostu w aplikacji

Większość z nas podróżuje trzymając biuro po prostu w kieszeni, nawet jeśli używany jest tylko e-mail. Tak że możliwość otwierania zadania i linki bezpośrednio w aplikacji JIRA mobile, pozwala jeszcze efektywniej pracować poza miejscem pracy. Jeśli masz zainstalowane Confluence Cloud, można szybko otwierać linki z JIRA w nim, jednak możliwy jest odwrotny wariant. Na przykład, można otworzyć link Confluence bezpośrednio w aplikacji JIRA.

Znajdź dokładnie to, czego potrzebujesz, za każdym razem

Wyszukiwanie jest dość popularną funkcją, więc zrobiliśmy to dostępne z dowolnego miejsca w aplikacji. Użytkownicy iPhone mogą nawet skorzystać z wbudowanej funkcji poszukiwania "Spotlight", aby wyszukać żądaną odcinki. Ale czy wiedzieliście, że aplikacja obsługuje język zapytań JIRA (JQL)? Jeśli jesteś właścicielem JQL, nie będzie miał problemów z doborem znaków. Co do reszty, proste kopiuj-wklej swoich najczęstszych zapytań i ta funkcja pomoże Ci znaleźć wszystko czego szukasz.