Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Iperius Backup Full. Recenzja

Iperius Backup Full. Recenzja

Program umożliwia tworzenie kopii zapasowych na dowolnym nośniku pamięci, takim jak NAS, zewnętrzne dyski USB, nośniki RDX i komputery w sieci. Zawiera w pełni funkcjonalny program do planowania zadań i funkcję wysyłania e-maili. Obsługuje kompresję zip bez ograniczeń w zakresie wielkości plików, przyrostowej kopii zapasowej, uwierzytelniania sieciowego i uruchamiania zewnętrznych skryptów i programów.

Główne cechy:

 • Obraz dysku (przywracanie awaryjne)

 • Kopia zapasowa na Dysk Google, OneDrive, Dropbox, Amazon S3, Azure Storage

 • Zdalna kopia zapasowa FTP/SFTP

 • Kopie zapasowe na wszystkie typy napędów taśmowych (LTO, DAT)

 • Utwórz kopię zapasową dowolnej bazy danych

 • Kompresja i szyfrowanie AES

 • Harmonogram automatycznych kopii zapasowych

 • Instalacja jako usługa

 • Kopie zapasowe wirtualnych maszyn VMware ESXi

 • Pobieranie i skanowanie stron internetowych

 • Przechowywanie wielu kopii zapasowych

 • Przyrostowa kopia zapasowa i synchronizacja

 • Kopiowanie otwartych lub zablokowanych plików (VSS)

 • Kopie zapasowe na dyskach NAS, RDX, USB itp.

 • Powiadomienia przez e-mail

 • Wsparcie i aktualizacje


Najważniejsze funkcje:

System obsługuje zapisywanie plików kopii zapasowych w chmurze, w tym tak popularnych jak Dropbox i Google Drive, a także Microsoft Azure, Amazon S3 i OneDrive. Może wykonywać kopie zapasowe po skanowaniu plików, dzięki czemu jego algorytmy wykonują operację na krótszy czas. Tylko nowe pliki lub zmodyfikowane dane są zapisywane po ponownym zapisaniu za pomocą Iperius Backup, który oszczędza zarówno miejsce na dysku, jak i zasoby systemowe.


Cloud Backup

Iperius może automatycznie tworzyć kopie zapasowe i wysyłać je do najczęściej używanych usług w chmurze. Program szybko wykona kopię zapasową na Dysku Google, Amazon S3, Azure Storage, OneDrive i Dropbox (z kompresją zip i wbudowanym 256-bitowym szyfrowaniem AES).

Obraz dysku

Iperius może tworzyć pełne obrazy dysków, aby automatycznie ponownie zainstalować cały system za pomocą kilku kliknięć (bare metal restore). Tworzy obraz dysku bez restartowania systemu Windows lub przerywania działania jakichkolwiek aplikacji (hot backup), a także za jego pomocą można przywrócić system na innym sprzęcie.

Kopia zapasowa FTP i synchronizacja

Iperius to łatwy i elastyczny program do przenoszenia wielu transferów danych FTP zi do nieograniczonej liczby serwerów. Możesz tworzyć kopie zapasowe za pośrednictwem FTP w trybie pobierania i skanowanie z wbudowaną kompresją zip, FTPS, szyfrowaniem AES i ograniczeniem przepustowości.

Tworzenie kopii zapasowych wszystkich baz danych

Iperius to łatwe w użyciu i wydajne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych baz danych Oracle, MySQL, MariaDB, PostgreSQL i SQL Server. Wykonuje automatyczne tworzenie kopii zapasowych, obsługuje kompresję, szyfrowanie i kopiowanie do dowolnego nośnika/miejsca docelowego.

Kopia zapasowa VMware ESXi

Łatwe w obsłudze, wydajne i "lekkie" oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych wirtualnych maszyn VMware ESXi. Kompatybilny z ESXi 4.x/5.x, hot backup aktywnych maszyn wirtualnych, backup w sieci i na napędzie taśm, jedna licencja po niskiej cenie na nieograniczoną liczbę serwerów i maszyn wirtualnych.

Backup na Streamer

Iperius — potężne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych na dowolnym typie napędu taśmowego (DAT, LTO itp.). Kompresja danych, ochrona hasłem archiwów, automatyczne wyrzucanie kartridża, odzyskiwanie pojedynczych plików.


Kopia zapasowa otwartych plików (VSS)

Iperius może kopiować dowolne otwarte pliki za pomocą technologii Shadow Copy of Volumes. W ten sposób może prowadzić „gorący” backup plików programu Outlook (.pst), maszyn wirtualnych, baz danych skrzynek pocztowych itp.

Kopia zapasowa na/z Dysku

Iperius może kopiować pliki i foldery na dowolne urządzenie magazynujące: NAS, zewnętrzne dyski USB, nośniki RDX, komputery w sieci. Kompresja Zip 64, szyfrowanie AES, synchronizacja i możliwość przechowywania wielu przyrostowych kopii zapasowych.

Konsola internetowa

Administrator systemu może monitorować kopie zapasowe wszystkich systemów, na których jest zainstalowany Iperius, dzięki wygodnemu scentralizowanemu panelowi sterowania kopiami zapasowymi.

Dostępne funkcje:

Narzędzie może wykonywać przyrostowe, stopniowe tworzenie kopii zapasowych, zapisywać wiele kopii w różnych miejscach, tworzyć obrazy dysków, synchronizować foldery za pośrednictwem FTP, obsługiwać kompresję.

Obraz dysku utworzony za pomocą tego narzędzia można następnie wykorzystać do przywrócenia całego systemu PC - bez konieczności instalowania systemu i wszystkich kolejnych programów. Ten obraz można zapisać nawet bez przerywania pracy komputera (i przy minimalnych konsekwencjach dla jego wydajności). FTP/SFTP synchronizuje nieograniczoną liczbę folderów, kompresję wykonuje się w archiwach ZIP a szyfrowanie - zgodnie z algorytmem AES.


Program będzie użyteczny dla administratorów i twórców stron. Może pobierać i zapisywać strony internetowe, przeprowadzać automatyczne aktualizacje zasobów internetowych. Ponadto Iperius Backup może przechowywać kopie zapasowe witryn, plików i folderów, a także nagrywać otwarte lub zablokowane pliki.

Funkcjonalność narzędzia dla oszczędzania danych jest naprawdę imponująca. Nie można znaleźć mocniejszego i całkowicie niezależnego programu o takiej cenie na rynku. Wszystkie narzędzia w rzeczywistości są bardzo wygodne, użytkownik natychmiast wie, jak je uruchomić, jest dla niego jasne, jakie operacje powinny być wykonywane i w jakiej kolejności. Jest to najważniejsza zaleta tego narzędzia. Iperius Backup jest wiodącym produktem Enter SRL, w który firma inwestuje zarówno swoją energię, jak i środki. Kompleksowe wsparcie producenta jak i jego zaangażowanie w rozwój są tutaj bardzo widoczne.