Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Google Workspace w porównaniu z bezpłatnymi produktami Google

Google Workspace w porównaniu z bezpłatnymi produktami Google

Іlość klientów korporacyjnych w systemie Google Workspace dotarła do ponad 6 mln firm na początku 2021 roku. A l Ilość użytkowników stale rośnie, praktycznie w postępie geometrycznym. 

5650742702505984.jpg

W dzisiejszym artykule zrozumiemy i przeprowadzimy analizę porównawczą między standardową usługą Google dostarczaną bezpłatnie a pakietem Google Workspace. Przeanalizowaliśmy rok 2020 i stwierdziliśmy, że firmy masowo rezygnują z bezpłatnego (i tradycyjnego) Google Account na rzecz Google Workspace. Ale dlaczego tak się dzieje?

Ograniczenia dostępu według domeny firmowej

Wszystkie materiały z korporacyjnej bazy danych i kont pracowników znajdują się w swego rodzaju „kontenerze”. A zwykły użytkownik „z ulicy” nie będzie mógł się do niego dostać. Konto Google ma podobny system, ale z pewnością nie można go uznać za wygodne.

Po prostu porównajmy:

Google Workspace

 • Dostęp przez link jest otwarty tylko dla tych, którzy już połączyli się z domeną firmową.

 • Możesz przyznać dostęp wszystkim użytkownikom domena korporacyjna jednocześnie jednym naciśnięciem klawisza.

 • Intelektualny system wyszukiwania, po prostu zacznij wpisywać nazwiska swoich współpracowników, a adres zostanie automatycznie wybrany.

Google account

 • Кiedy masz dostęp do linku, dokument zostanie otwarty dla każdego. Jedyną różnicą jest to, że możesz ograniczyć prawa dostępu przez link.

 • Aby otworzyć dostęp duża Ilośćі pracowników będzie musiała wprowadzić adres e-mail indywidualnie (każdy z osobna).

 • Wszystkie adresy twoich kolegów z pracy będą musiały zostać zapamiętane i gdzieś przechowywane, co nie jest zbyt wygodne.

I to nawet w takich drobiazgach, jak dostęp do plików. Ale na tym różnice się nie kończą.

Pełna kontrola nad usługami w firmie

Tak, na standardowym koncie Google nie masz pełnoprawnego systemu kontroli swoich usług. Chodzi o to, że w rzeczywistości nie są one połączone w jedną infrastrukturę. Każdy pracownik jest oddzielnym właścicielem konta prywatnego. Te konta przechowują wszelkiego rodzaju dokumenty. Ale są przechowywane bardzo rozproszone. Scentralizowanej kontroli w ogóle nie ma w tym słowie. Ale firmy potrzebują również:

 • Rejestrowanie danych użytkownika.
 • Zbieraj statystyki.
 • Zidentyfikuj konkretnego pracownika.
 • Uzyskać dostęp do danych zwolnionych pracowników (i mogą ich nie udostępniać).

Wszystko to na tle faktu, że nie ma możliwości odnowienie. Dlatego jeśli utworzyłeś gdzieś „konto centralne”, a następnie zostało ono dla сiebie zablokowane, nie ma zbyt wielu szans na odzyskanie czegoś. Ponieważ jest to darmowy produkt, a nie do użytku komercyjnego. Nawet w Rosji istnieją już precedensy „upadku” firm z powodu tego systemu.

Na tej podstawie możemy wyciągnąć prosty wynik, że bezpłatna wersja Google Account w żadnym wypadku nie jest wersją korporacyjną. W Google Workspace sytuacja jest diametralnie odwrotna. W przypadku odejścia jednego z pracowników z firmy, konto i wszystkie prawa dostępu w trybie półautomatycznym zostaną przeniesione na administratora domeny firmowej. W konsekwencji konto można po prostu zlikwidować. Możesz także zmienić wszystkie szczegóły dostępu do konta i zmienić właściciela.Do tworzenia kopii zapasowych danych służy program „Safe”. Można go po prostu wykorzystać w celu zapisania danych pracy odchodzących pracowników firmy.

Krótko mówiąc, możesz to porównać w następujący sposób:

 1. W bezpłatnej wersji Google Account każdy użytkownik jest właścicielem konta prywatnego.

 2. W Google Workspace firma nie odmawia dostępu do konta, zarządza centralnie całą infrastrukturą konta.

Ponadto w środowisku Google Workspace pracownicy administracyjni mogą otrzymywać rozszerzone statystyki:

 • Dla ochrony.
 • Według działań na kontach.
 • Udostępnianie plików.

Bezpieczeństwo to jedno z kluczowych wymagań w pracy każdej firmy. Możesz sprawdzić, czy wszyscy używają 2FA. Albo ktoś o tym zapomniał. Możesz znaleźć instalację zewnętrznych aplikacji i wiele więcej. Osobny moduł statystyk jest również powiązany z akcjami na rachunkach. Możesz sprawdzić wszystkie działania na smartfonach, przejrzeć dziennik przeglądania określonego dokumentu itp.

Administrator w Google Workspace może przeglądać statystyki dotyczące dokumentów z plikami. Ilościowe wskaźniki tabel i dokumentów. Udostępnione pliki, pomiary korespondencyjne na e-mail i wiele więcej. Ponadto możesz uzyskać dostęp do informacji dla każdego konkretnego konta. Jeśli wymagane jest pełne sprawdzenie, administrator uzyskuje dostęp do dzienników korespondencji.

Dane muszą być chronione przed utratą smartfona z prawami dostępu. Do tego służy funkcja sterowania urządzeniem. Аdministrator może ręcznie:

 • Usuń wszystkie informacje z kategorii „poufne”.
 • Ustaw hasło w urządzeniu.
 • Zablokuj gadżet.
 • Śledź lokalizację swojego smartfona lub komputera.

Ponadto urządzenie, które uzyskało w systemie status „firmowy”, zostanie uzupełnione o hasła chroniące informacje. Hasła realizowane są w postaci zabezpieczenia biometrycznego, wzoru lub kombinacji cyfr. Jeśli chodzi o użytkowników systemu Google Account, mają oni możliwość korzystania z mniej bezpiecznych sposobów ochrony swojego konta.

Zaawansowane funkcje bezpłatnych usług

Google Workspace ma podstawowe plany użycia. Te opcje taryfowe różnią się głównie różnicą w funkcjonalności. Dodatkowo każda z taryf zawiera narzędzia do administrowania kontem oraz standardowe aplikacje chmurowe. Ponadto usługi wyszukiwania i przechowywania w chmurze są dostępne dla wszystkich taryf (z wyjątkiem podstawowej).

I oczywiście dzięki Google Workspace praca zespołowa w firmie jest zauważalnie zoptymalizowana. Przecież nie ma już problemów z brakującymi narzędziami do zarządzania i kontrolowania kont użytkowników. Teraz wszystko można kontrolować bez zbędnych gestów i problemów.

Opcje bezpłatnego konto Google są poważnie ograniczone.

W kontekście spotkań wideo nie ma funkcji nagrywania spotkań i istnieje limit 25 kont. W ogóle nie będziesz w stanie połączyć się z telefonu komórkowego, nawet podczas zwykłego połączenia ze smartfona. Ponadto dostęp jest możliwy tylko za pośrednictwem zaproszeń i uprawnień kalendarza.

Blog_Header_GoogleWorkplace2021.png

W kontekście wyszukiwania treści możliwości są również ograniczone. Po pierwsze, możesz użyć interfejsu e-mail do wyszukiwania wiadomości e-mail. Po drugie, możesz użyć paska wyszukiwania aplikacji, aby wyszukać wszelkiego rodzaju tabele i pliki na dysku. W kontekście kalendarzy sprawa jest również dość skomplikowana. W końcu musisz wysyłać prośby i otrzymywać potwierdzenia, aby uzyskać dostęp do kalendarzy.

A wszystko to na 15-gigabajtowym dysku. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, musisz dodatkowo zapłacić.

Tymczasem w Google Workspace sytuacja jest lepsza. Możliwe jest dołączanie do spotkań przez połączenie ze smartfona. Możesz także łączyć się po prostu przez kanał internetowy z prawie każdego urządzenia.

Liczba uczestników podwoiła się (50 osób). Ilość ta zależy od opcji taryfowej. Wszystkie spotkania można nagrywać na wideo. Ponadto wszystkie terminy mogą być automatycznie dodawane do kalendarza wydarzeń. Dostęp do spotkań za pośrednictwem udostępnionego łącza.

Z wyszukiwaniem treści w Google Workspace wszystko jest również lepsze, ponieważ istnieje specjalna aplikacja do wyszukiwania Cloud Search (dostępna we wszystkich taryfach z wyjątkiem podstawowej). Wszystkie kalendarze firmowe są domyślnie dostępne. A przestrzeń dyskowa dla taryf rozszerzonych nie jest wcale ograniczona. Ale nawet w podstawowej taryfie wynosi 30 gigabajtów i można go zwiększyć za opłatą.

Usługi pocztowe i system domenowy

Elastyczność dostosowywania Google Workspace może być szokiem dla nieprzeszkolonej osoby. Ponieważ przypisywanie zewnętrznych adresów e-mail w Google Workspace odbywa się za pośrednictwem aliasów skrzynek pocztowych. Załóżmy, że masz kilka adresów zewnętrznych w swojej firmie:

Support @ name.com

User1 @ nazwa.com

General @ name.com

Zadanie jest ustawione, użytkownik User1 musi również użyć dwóch innych adresów. Jak to zaimplementować? W przypadku Gmaila musisz dosłownie zarejestrować 2 oddzielne skrzynki pocztowe. Podczas gdy w Google Workspace możesz użyć kilku dodatkowych aliasów po wyjęciu z pudełka.

Ponadto poczta w Google Workspace jest zorganizowana zgodnie z modelem korporacyjnym. Możesz uzyskać własne adresy firmowe. Podczas gdy na zwykłym Google Account nadal będziesz komunikować się z adresu, pod którym domena będzie Gmail. Google Workspace nie ma tego problemu, nie musisz kupować osobnego serwera do poczty, wszystko jest już domyślnie dostępne. Uruchomienie systemu zajmuje tylko 15-20 minut.

Szybki zwrot wszystkich usług

Jeśli spojrzeć na badania przeprowadzone przez Forrest Consulting, w ciągu zaledwie 36 miesięcy inwestycja w Google Workspace zwróci się o ponad 300 procent. Jednak nie jest łatwo kupić licencję bezpośrednio ...

Dlatego łatwiej jest kupić licencję na usługę Google Workspace w naszej witrynie. Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą, który w pełni spełnia wszystkie wymagania ustawodawstwa Federacji Rosyjskiej. Wszystkie aktualizacje w linii Google Workspace są przeprowadzane automatycznie.

To był krótki przegląd porównawczy dwóch produktów Google, ale jeśli nadal masz dodatkowe pytania dotyczące licencji, cen i możliwości tego oprogramowania, skontaktuj się z naszymi certyfikowanymi specjalistami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.