Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Zscaler DNS Security - innowacyjne rozwiązanie w zakresie ochrony Twoich DNS

Zscaler DNS Security - innowacyjne rozwiązanie w zakresie ochrony Twoich DNS

Zscaler, wiodący dostawca usług bezpieczeństwa w chmurze, z radością przedstawia swoje najnowsze innowacje, które mają na celu zapewnienie ochrony danych i zwiększenie efektywności bezpieczeństwa sieci dla swoich klientów.

Jednym z kluczowych nowych produktów jest innowacyjne rozwiązanie Zscaler Cloud Firewall DNS Security, które umożliwia wykrywanie i blokowanie zagrożeń na podstawie zapytań DNS. Pozwala to zapobiegać dostępowi do złośliwych witryn i domen oszustów oraz poprawia ogólną ochronę przed atakami sieciowymi.

Dodatkowo, Zscaler oferuje nowe, ulepszone rozwiązanie o nazwie Zscaler DNS Security. Daje ono klientom możliwość kontrolowania i ochrony swoich stref DNS oraz serwerów DNS. Rozwiązanie zapewnia ważne funkcje, takie jak monitorowanie ruchu DNS, wykrywanie zagrożeń zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych oraz blokowanie złośliwych domen.

Architektura Zscaler DNS Security obejmuje kilka kluczowych komponentów, które współpracują w celu zapewnienia zaawansowanej ochrony DNS. Oto krótki opis architektury:

  1. Zscaler Client Connector: Jest to klientowy agent, który jest instalowany na urządzeniach końcowych w sieci. Zapewnia bezpieczne połączenie i przekierowanie ruchu DNS do platformy Zscaler.

  2. Zscaler Enforcement Node (ZEN): To globalna sieć węzłów ZEN, które działają jako bramy między klientami a internetem. Węzły ZEN przetwarzają ruch DNS i stosują zasady bezpieczeństwa, takie jak blokowanie dostępu do złośliwych domen.

  3. Zscaler Nanolog Streaming Service (NSS): Ten komponent gromadzi i przetwarza logi DNS generowane przez klientów. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie ruchu DNS, wykrywanie zagrożeń i generowanie raportów.

  4. Zscaler Security Cloud: To główne centrum zarządzania i analizy danych w chmurze. Obejmuje platformę analizy danych, której celem jest wykrywanie zaawansowanych zagrożeń i podejrzanej aktywności na podstawie ruchu DNS.

  5. Zscaler ThreatLabZ: Jest to zespół ekspertów ds. bezpieczeństwa, który monitoruje i analizuje zagrożenia w czasie rzeczywistym. Dostarcza on aktualizacje związane z ochroną przed najnowszymi zagrożeniami i doskonaleniem technologii DNS Security.

DNS Security.png

Dzięki tej architekturze, Zscaler DNS Security zapewnia kompleksową ochronę przed zagrożeniami związanymi z DNS. Przez centralizację ruchu DNS, analizę danych i zastosowanie zaawansowanych mechanizmów bezpieczeństwa, firma umożliwia klientom skuteczną kontrolę i ochronę ich infrastruktury DNS.

Połączenie tych nowych innowacji od Zscaler daje klientom pełną kontrolę nad bezpieczeństwem DNS i umożliwia skuteczną ochronę sieci przed współczesnymi zagrożeniami cybernetycznymi. Zapewniają one niezawodną ochronę przed złośliwymi domenami, blokują dostęp do niebezpiecznych witryn i pomagają zapobiegać atakom sieciowym.

Zscaler nadal ustala wysokie standardy w dziedzinie bezpieczeństwa, oferując klientom zaawansowane narzędzia i technologie. Dzięki nowym innowacjom w dziedzinie bezpieczeństwa DNS, firma potwierdza swoje dążenie do bycia liderem w zapewnianiu ochrony sieci na najwyższym poziomie.