Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Duet AI w Google Workspace: Innowacje, które sprawiają, że procesy pracy stają się bardziej efektywne

Duet AI w Google Workspace: Innowacje, które sprawiają, że procesy pracy stają się bardziej efektywne

Sztuczna inteligencja generatywna zdobywa świat, i choć Google nieco odstaje od konkurencji, teraz wraca do gry pełną parą. Na wydarzeniu Google I/O 2023 firma przedstawiła Duet AI dla Google Workspace - funkcję, integrującą się ze wszystkimi aplikacjami Google Workspace, w tym Google Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Meet i Gmail, pomagając ludziom poprawić wydajność. Dziś opowiemy o tym, czym jest Duet AI dla Google Workspace i dlaczego jest to tak ważne.

Dute-AI-for-Google-Workspace-750x422.jpg

Duet AI dla Google Workspace

Nazwa "Duet AI dla Google Workspace" może wydawać się dziwna, ale staje się zrozumiała, gdy zrozumiesz wizję Google dotyczącą przyszłości sztucznej inteligencji generatywnej. Podobnie jak w duetach dwóch śpiewaków, Google chce, aby jego sztuczna inteligencja generatywna stała się partnerem użytkowników Google Workspace. Celem jest zintegrowanie SI w wszystkie aplikacje Google, umożliwiając ci interakcję z SI w czasie rzeczywistym, podobnie jak z ludźmi.

Duet AI dla Google Workspace wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji generatywnej do tworzenia i podsumowywania tekstu, generowania obrazów na żądanie oraz organizowania danych. Na I/O 2023 Google przedstawił kilka przykładów, pokazując, jak Duet AI dla Google Workspace może stać się cennym dodatkiem dla swoich użytkowników.

Przegląd funkcji Duet AI, które pojawią się w Google Workspace

Duet AI bezproblemowo integruje się ze wszystkimi aplikacjami Google Workspace i dostarcza kilka funkcji, które poprawią jakość życia użytkowników. Na przykład, dzięki integracji Duet AI z Gmail możesz szybko odpowiedzieć na e-mail lub zorganizować projekt w Google Sheets w zaledwie kilka sekund. Oto niektóre z dostępnych funkcji Google Duet AI.

Pomoc w pisaniu: Tworzenie odpowiedzi na e-maile i dokumenty

Jeśli korzystałeś już z ChatGPT lub słyszałeś o nim, to nowa funkcja "Pomoc w pisaniu" w Google Duet AI będzie ci już znana. Wykorzystuje ona dużą model językowy do tworzenia odpowiedzi na e-maile i dokumenty na podstawie twoich zapytań. To jedna z funkcji dostępnych od momentu uruchomienia, którą możesz przetestować już teraz, dołączając do beta-testów wśród zaufanych testerów.

help-me-write-feature-in-google-docs.jpg

Po dołączeniu do programu zobaczysz przycisk z różdżką, na który można kliknąć, aby uzyskać dostęp do interfejsu Duet AI. Na przykład, w aplikacji internetowej Gmail możesz kliknąć ten przycisk i wydać polecenie do utworzenia e-maila lub poprosić o napisanie odpowiedzi na e-maile. Lub możesz poprosić go o napisanie esejów wewnątrz Google Docs.

Główną ideą "Pomocy w pisaniu" jest usunięcie presji przed pustą stroną. Duet AI generuje treść, którą możesz wykorzystać jako punkt wyjścia do tworzenia swoich e-maili i dokumentów.

Bloki sztucznej inteligencji w Google Docs

Jedną z interesujących funkcji oferowanych przez Duet AI jest funkcja bloków sztucznej inteligencji w Google Docs. Współpracuje ona z funkcją "Pomoc w pisaniu", umożliwiając firmom tworzenie spersonalizowanych treści w kilka minut.

duet-ai-working-in-google-docs.jpg

Na przykład, gdy prosisz Duet AI o stworzenie opisu stanowiska pracy, napisze on opis i doda inteligentne elementy do takich rzeczy jak status, lokalizacja i nazwa firmy, co umożliwi dostosowanie treści do swojego biznesu. Na przykład, jeśli chcesz opublikować ofertę pracy na stronie firmy w Denver, możesz kliknąć na inteligentnym elemencie "lokalizacja", znaleźć Denver i dodać go jako wymaganie lokalizacyjne.

Wreszcie, najtrudniejszą częścią korzystania z generującej sztucznej inteligencji jest tworzenie zapytań, aby uzyskać właściwą odpowiedź. Google rozwiązuje ten problem, dostarczając swojej sztucznej inteligencji propozycje zapytań. Google Duet AI generuje kontekstowe podpowiedzi, analizując zawartość twojego dokumentu.

Jeśli nie korzystałeś dotychczas z narzędzi do generowania sztucznej inteligencji od Microsoftu ani OpenAI, ponieważ nie wiedziałeś, jak tworzyć dobre zapytania, to Duet AI może rozwiązać ten problem.

Pomoc w wizualizacji: Generowanie obrazów w Google Slides

Jedną z najbardziej imponujących nowych funkcji Duet AI zostanie dodana do aplikacji Google Slides. Tworzenie i dodawanie obrazów do slajdów staje się łatwym procesem dzięki Duet AI wbudowanemu w aplikację Google Slides. Nie będziecie już musieli marnować godzin na szukanie zdjęć w Google. To działa podobnie jak Midjourney, który jest najpopularniejszym serwisem do generowania obrazów za pomocą sztucznej inteligencji.

duet-ai-working-in-google-slides.jpg

Podobnie jak w przypadku Google Docs, możecie uzyskać dostęp do Duet AI, korzystając z przycisku z różdżką. Następnie możecie podać mu zapytanie, aby stworzyć obraz na podstawie zawartości waszego slajdu. Duet AI generuje od sześciu do ośmiu obrazów, pozwalając wam wybrać najlepszą opcję. Możecie także wybrać obraz i doprecyzować jego zawartość za pomocą dodatkowych zapytań, aby uzyskać najlepsze wyniki. Możecie także generować specjalne notatki dla prelegenta w Google Slides, co pozwoli wam tworzyć wyższej jakości prezentacje.

Pomoc w organizacji: Analiza danych w Google Sheets

Jednym z najtrudniejszych zadań, z jakimi borykają się firmy, jest organizacja i analiza danych w celu identyfikacji kluczowych punktów działania. Google Duet AI przychodzi z pomocą w tym aspekcie działalności firmy. Zaczyna się to od nowej funkcji "Pomoc w organizacji", która umożliwia użytkownikom Google Workspace tworzenie indywidualnych planów dla projektów i wydarzeń.

duet-ai-working-in-google-sheets.jpg

Wszystko, co musisz zrobić, to opisać, co chcesz osiągnąć, a Duet AI generuje indywidualny plan działań w Google Sheets, abyś mógł rozpocząć pracę. Nowe narzędzia do klasyfikacji danych rozumieją kontekst danych w komórkach i automatycznie przypisują etykiety, co eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania danych.

Duet AI pomaga również lepiej zrozumieć dane. Według Google, użytkownicy mogą wybierać zestaw danych w Google Sheets i prosić Duet AI o analizę danych i generowanie działań.

Tworzenie unikalnych tła w Google Meet

Integracja Duet AI pojawi się także w Google Meet. Według Google, użytkownicy będą mogli tworzyć unikalne, dostosowane tła użytkownika do spotkań w Google Meet, co pozwoli im wyrazić siebie i zapewnić prywatność, ukrywając swoje otoczenie.

Jak zarejestrować się w Google Duet AI

Jeśli podoba ci się to, co widziałeś w tym artykule, dołącz do programu beta Google Duet AI i stań się zaufanym testerem. Aby zarejestrować się w Duet AI, musisz spełnić dwa warunki. Po pierwsze, musisz być administratorem konta Google Workspace, które zakupiłeś, a po drugie, musisz używać przeglądarki Google Chrome. Jeśli spełniasz te dwa kryteria, postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby zarejestrować się w Google Duet AI.

  1. Przejdź na stronę domową Google Labs i przewiń ją do sekcji Google Workspace Labs.

  2. Kliknij przycisk "Dołącz do listy oczekujących".

  3. Kliknij przycisk "Wyraź zainteresowanie".

  4. Zostaniesz przekierowany na stronę Google Forms. Wypełnij i wyślij formularz, aby wyrazić swoje zainteresowanie.

  5. Poczekaj, aż Google zaakceptuje Twoje zgłoszenie.

Podsumowując, zakup Google Workspace stanowi rozsądne i korzystne rozwiązanie dla firm i przedsiębiorstw. Ten zintegrowany zestaw narzędzi i aplikacji zapewnia szerokie możliwości efektywnej pracy, współpracy i wymiany informacji wewnątrz zespołu oraz z klientami.

Biorąc pod uwagę stałe wsparcie i aktualizacje od Google, a także możliwość wyboru optymalnego planu zgodnie z potrzebami Twojej organizacji, Google Workspace staje się atrakcyjnym rozwiązaniem do poprawy efektywności pracy i osiągania celów biznesowych. Rozważ zalety tej platformy i skontaktuj się z naszymi menedżerami, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat tego, dlaczego Google Workspace może być najlepszym wyborem dla Twojej firmy.