Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Czym jest JIRA Core?

Czym jest JIRA Core?

JIRA została przekształcona w program specjalnie zaprojektowany po to, by zaspokajać potrzeby od razu w  trzech sferach: programowaniu, technologiach cyfrowych oraz biznesie. Ci, którzy znają już JIRA, mogą zadać nam pytanie: dla czego tak postąpiliśmy?

Z czasem granica pomiędzy zespołami biznesowymi a programistami staje się co raz cieńsza. Obie grupy robią duże postępy dzięki pracy zespołowej i współpracy. I obie grupy są równie przygnębione, jeśli informacja zostaje uszkodzona, rozproszona lub trudno dostępna. Wszyscy preferują klarowność, nawet jeśli chodzi o napisanie kodu lub wprowadzenia do zespołu nowego członka.

Po 13 latach pracy nad oprogramowaniem dla zespołów programistów, zauważyliśmy, że jedna trzecia użytkowników JIRA wykorzystuje go nie do tworzenia programów. Ów fakt bardzo nas zaciekawił, i postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o tych ludziach oraz o tym, czym się zajmują. Oto co zrozumieliśmy: JIRA jest używana także przez zespoły marketingowe, zarządzające, prawne, w finansowych instytucjach, z tą tylko różnicą, że konfigurują oni JIRA zgodnie z własnymi potrzebami. Po przeanalizowaniu owej informacji, ulepszyliśmy JIRA z myślą o tych zespołach. Oto JIRA Core!

Czym jest JIRA Core?

JIRA Core jest to rozwiązanie, pozwalające zarządzać projektami i zadaniami, które każdy przedsiębiorca może wykorzystać do planowania, monitorowania i raportowania pracy całej organizacji. Oznacza to, że wszyscy wykorzystują ten sam system. Wygodne, prawda? Wzięliśmy podstawowe funkcje, które wykorzystują w pracy zespoły biznesowe i zoptymalizowaliśmy je w taki sposób, by spełniały wszystkie możliwe wymagania. To wspaniała wiadomość dla administratorów, którzy korzystają z JIRA, bo wraz ze zniknięciem potrzeby ręcznego wysyłania zadań zjawiła się możliwość oszczędzenia dużej ilości czasu. JIRA Core jest nowy model biznesowy, które daje umożliwia administratorom skuteczne zarządzanie wieloma zespołami, projektami i potokami pracy.

Wzięliśmy opcje podstawowe, które są wykorzystywane przez zespoły biznesowe, i zoptymalizowaliśmy je w taki sposób, by zaspokajali wszystkie potrzeby. Jest to znakomita wiadomość dla administratorów, korzystających z JIRA, którzy teraz mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu, gdyż teraz nie ma potrzeby ręcznego wyznaczania zadań. JIRA Core przedstawia sobą nowy szablon biznesowe, który umożliwia administratorom bardziej efektywnie kierować kilkoma zespołami, projektami oraz przepływami pracy (Workflow).

Nowe szablony biznesowe

Masz w zespole copywritera, który publikuje wpisy na blogu zanim zostaną sprawdzone? Myślę, że wszyscy znają taką sytuację. W każdym zespole ten proces wygląda inaczej, dlatego też potrzeba przejrzystej komunikacji jest stała. JIRA Core posiada trzy szablony biznesowe, które idealnie pasują dla faz początkowych i następnie mogą być skonfigurowane zgodnie ze stylem pracy twojej drużyny:

  • Zarządzanie poleceniami pozwala monitorować zwykłe zadania.
  • Zarządzanie projektami idealnie pasuje dla poważnych projektów, takich jak strona korporacji, lub szkolenia dla pracowników.
  • Zarządzanie procesem opracowano dla procesów powtarzających się, takich jak zatrudnianie nowych pracowników lub potwierdzenie płatności. 

Powiadomienia

Czasy listów e-mail, zawierających tylko jedno zdanie, już dawno minęły. @mentions umożliwiają powiadamianie pracowników w przypadku, kiedy masz jakieś pytania lub chcesz sprecyzować/uzupełnić informację odnośnie zadania. Za pomocą programu możesz również monitorować zadania innych osób, by być na bieżąco odnośnie pozostałych projektów. Używaj komentarzy by zawsze być poinformowanym o opiniach i decyzjach odnośnie projektu; i nigdy nie martwić się o to, że ktoś wykonuje identyczne zadania.

Wspólny detaliczny przegląd

JIRA Core staje się miejscem kumulacji całej informacji, dotyczącej projektów. Za pomocą sidebaru, połączonego z projektami biznesowymi, możesz otrzymać  jedyny podgląd tego, w jaki sposób rozwija się projekt, dowiedzieć się o jego bieżącym stanie, komentarzach do niego, oraz o linkach do istotnych stron lub źródeł. Istnieje również system raportów, który umożliwia zrozumienie, jak pracuje zespól od środka.

Jakie rodzaje zespołów mogą korzystać z tego programu?

  • Zespoły marketingowe mogą wykorzystywać JIRA Core dla sprawdzania cykli dowolnego kontentu, łącznie ze stronami internetowymi, blogami, wpisami.
  • Zespoły specjalistów od zarządzania personelem  wykorzystując JIRA Core do monitorowania procesów zatrudnienia kandydatów, oraz dokładnego  sporządzania zadań dla nowych pracowników.
  • Zespoły finansowe mogą wykorzystywać JIRA Core do tego, by pozostawać w ramach budżetu i monitorować wszystkie opłaty, a także być na czasie odnośnie pojawienia się na rynku nowych książek o tematyce finansowej.
  • Zespoły obsługi prawnej wykorzystują JIRA Core do monitorowania umów o zachowaniu poufności i warunkach wykorzystania aż do momentu jak zostaną podpisane, zatwierdzone i ogłoszone.

Podsumowując, zapewniamy, że JIRA Core pasuje dla każdego zespołu i każdego projektu.

Mogą Państwo nabyć JIRA Core w sklepie internetowym, a także zadać wszystkie interesujące pytania odnośne danego produktu.

Również mogą Państwo zamówić  w naszej firmie wdrożenie i wsparcie techniczne dowolnych produktów Atlassian. Jesteśmy oficjalnymi partnerem Atlassian i posiadamy status AtlassianExperts.