Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku


Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Co nowego w Adobe XD. Integracja Jira i nowy panel wtyczek

Co nowego w Adobe XD. Integracja Jira i nowy panel wtyczek

Nowa wersja poważnego konkurenta dla takich gigantów, jak Figma i Sketch, otrzymała kilka interesujących aktualizacji, które dzisiaj rozważymy. Przede wszystkim do nowej wersji dodano elementy usprawnienia funkcjonalnego, a niektóre zmiany dotyczą wygody użytkownika.

W najnowszej aktualizacji program Adobe XD otrzymał optymalizację inspektora właściwości, która jest dostępna w trybie prototypowym, dzięki czemu łatwiej będzie śledzić wszystkie interakcje między ramkami. Ponadto nowa wersja ma możliwość korzystania z indeksów w warstwach tekstowych (górnej i dolnej), ulepszono interakcję i proces projektowania, a także dodano obsługę synchronizacji z Jira Server i Cloud.

W nowej wersji panel wtyczek został przeprojektowany, aby usprawnić nawigację w sklepie wtyczek, który stale rozwija się.

Inspektor właściwości prototypu

Nowy, zoptymalizowany Inspektor właściwości, dostępny w trybie Protop, stał się znacznie wygodniejszy. W starszych wersjach, aby wyświetlić właściwości łącza, trzeba było wybrać ten link spośród setek innych, po czym można było wyświetlić jego właściwości. W nowej wersji właściwości są dostępne zarówno w trybie prototypowania, jak i w trybie projektowania, co oznacza, że można skonfigurować interakcje między kilkoma obiektami jednocześnie.

Indeks górny i indeks dolny

To, na co wielu czekało.Adobe dodał duże i małe litery dla warstw tekstowych. To świetna okazja, aby właściwie skonfigurować warstwy z cenami, formułami matematycznymi lub dostosować adnotacje itp.

XD + Jira 2.0

Nowa wersja zawiera ulepszenia w pracy z Jira i nie ma znaczenia, czy jest to wersja chmurowa czy lokalna. Takie ulepszenie pozwoli projektantom łatwiej pracować z menedżerami, programistami, klientami itp. Teraz wszystkie projekty XD można oglądać bez wychodzenia z interfejsu Jira. Ponadto, we właściwościach projektu możesz zobaczyć liczbę komentarzy i obszarów roboczych, zobaczyć awatary użytkowników Jira, zobaczyć, kto oglądał projekt i wiele więcej.

Ulepszony panel wtyczek

W tej chwili Adobe XD oferuje 150 wtyczek dostępnych w panelu, i liczba ta stale rośnie. Programiści postanowili dodać nowy panel wtyczek do prawego paska bocznego, obok paneli Layers/Assets. Nowy panel umożliwia znajdowanie wtyczek i interakcję z nimi bezpośrednio w interfejsie programu. Teraz nie musisz minimalizować XD, aby znaleźć i zainstalować nowe wtyczki.

Nowy panel wtyczek umożliwia wyświetlanie wszystkich istniejących i zainstalowanych wtyczek, a w niektórych przypadkach uzyskanie kontroli wtyczek w tym samym panelu. Ponadto za pomocą menedżera wtyczek można wyszukiwać i instalować nowe wtyczki, klikając ikonę plusa.

Według przedstawicieli Adobe ta aktualizacja to duży krok w kierunku budowania wygodnego ekosystemu i pracy z wtyczkami. Ten krok powinien zachęcić programistów do bardziej aktywnego opracowywania rozszerzeń. Skalowalność i synchronizacja z innymi usługami jest kluczem do udanego rozwoju produktu