Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Chmura wątpliwości

Chmura wątpliwości

Rozwiewamy mity o Creative Cloud:

Mit nr 1: "Creative Cloud — to tylko chmury. Do przechowywania plików mam inne usługi przechowywania".

Naprawdę Creative Cloud — to kompleksowy zestaw narzędzi twórczych i usług, w który wchodzą pełne wersje robocze wszystkich zaktualizowanych aplikacji z rodziny SS, wcześniej wchodzących w pakiet Creative Suite 6 Master Collection, a także Acrobat XI Pro, Adobe Muse CC, Lightroom 4, Digital Publishing Suite, Adobe Edge SS i wiele innych. Oprócz tego użytkownicy Creative Cloud otrzymują 100 GB miejsca w chmurze w celu synchronizacji plików i uzyskiwania do nich dostępu z urządzeń mobilnych i tabletów aplikacji.

Mit nr 2: "Nie podoba мi się , że do uruchomienia i korzystania z aplikacji potrzebny jest stały dostęp do Internetu".

Stałe połączenie z Internetem zupełnie nie jest koniecznie. Po zainstalowaniu aplikacji dostęp do Internetu należy raz w miesiącu — dla sprawdzenia ważności licencji i pobierania najnowszych aktualizacji.

Mit nr 3: "Aplikacje uruchamiane w przeglądarce, najprawdopodobniej, nie charakteryzują się wysoką wydajnością — jako aplikacji sieci web programu Photoshop będzie działać bardzo powoli".

Żaden z wchodzących w Creative Cloud narzędzi nie jest aplikacją internetową lub aplikacją, umieszczonych na zewnętrznym serwerze. To pełne wersje stacjonarne (nie w wersji online i nie "oprogramowanie jako usługa"), które są pobierane i instalowane na dysku twardym, podobnie jak to było zawsze dla pakietu Creative Suite. Aplikacje dostępne na system Windows i Macintosh; pracują w zwykłym trybie z prędkością zwykłej.

Mit nr 4: "Subskrypcja, najprawdopodobniej, są droższe, niż bezterminowa licencja. Wydaje Mi się, że to nie jest warte tyle pieniędzy".

Ceny wszystkich produktów, które można zainstalować i używać, logując się do usługi Creative Cloud, ich łączna wartość wielokrotnie przekracza koszt usługi Creative Cloud. Wypełniając roczny abonament, masz prawo do korzystania z wszystkich produktów, znajdujących się w zestawie, a także instalować je na  dwa komputery (do domu i do pracy), pod warunkiem, że oba komputery nie są używane jednocześnie. Ponadto, teraz masz możliwość wyboru języka użytkowania i platformy — to oznacza, że jedna subskrypcja może być zainstalowany na komputerze z systemem Windows, druga na Mac.

Mit nr 5: "Creative Cloud to usługa płatna. Jeśli nie zapłacę za abonament,  stracę wszystkie swoje pliki".

Jeśli nie odnowisz płatną subskrypcję, masz 90 dni, aby odebrać swoje pliki. Po upływie tego okresu można bezpłatnie korzystać z 2 gb miejsca na dysku twardym (lub zakupić dodatkowe miejsce za dodatkową opłatą). Poza tym, najprawdopodobniej, zapisujesz pliki lokalnie na komputerze, zanim opublikować je w Internecie, więc twoje dane nie zostaną utracone.