Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Autodesk wprowadza program rozszerzonego dostępu

Autodesk wprowadza program rozszerzonego dostępu

Od 24 marca 2020 r. Autodesk uruchamia program ułatwień dostępu. Co to znaczy? Od tego dnia wszyscy klienci Autodesk, którzy muszą pracować zdalnie, mogą złożyć wniosek i uzyskać rozszerzony bezpłatny dostęp do swoich kluczowych produktów Autodesk przeznaczonych do współpracy w chmurze.

W najbliższych dniach Autodesk zacznie oferować swoim klientom bezpłatny dostęp do szeregu produktów i usług. Lista ułatwień dostępu obejmuje BIM360 Design and Docs, Autodesk Fusion Team i Fusion 360, Shotgun i AutoCAD do dostępu mobilnego i internetowego.

Program ten został opracowany w odpowiedzi na rosnącą liczbę klientów pracujących zdalnie, aby zapewnić im dostęp do narzędzi do współpracy i efektywnej pracy w tym trudnym czasie.

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnych licencji, należy wysłać prośbę za pośrednictwem oficjalnego przedstawiciela Autodesk. Bezpłatny dostęp jest dostępny od 25 marca do 31 maja 2020 r. Pod koniec tego okresu firma może podjąć decyzję o przedłużeniu tego okresu.

Kilka kluczowych punktów:

  • Wymagany jest dostęp w taki sam sposób, jak dostęp do licencji testowej
  • Jeśli użytkownik poprosił o licencję próbną do 25.03.2020, to po 25 marca okres użytkowania zostanie automatycznie przedłużony do 31 maja
  • W okresie od 25 marca do 31 maja znika sformułowanie „nieprzeznaczony do użytku komercyjnego”, tj. Bezpłatnych rozwiązań Autodesk można używać w projektach komercyjnych.

Ponadto w okresie kwarantanny firma wprowadziła jeszcze kilka zmian:

  • Termin płatności licencji w ramach umów został przedłużony do 60 dni, dla wszystkich klientów, na wszelkie przedłużenia lub nowe przejęcia. Ta zmiana obowiązuje do 7 sierpnia 2020 r. włącznie.
  • Wcześniej ogłoszone zmiany w zasadach licencjonowania z licencji dla wielu użytkowników na licencje zarejestrowane, zostały przełożone na 7 sierpnia 2020 r. W tym okresie nadal możesz kupować licencje dla wielu użytkowników produktów Autodesk.