Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

AutoCad 2022 – przegląd nowej wersji CAD z AutoDesk

AutoCad 2022 – przegląd nowej wersji CAD z AutoDesk

Długo wyczekiwana wersja AutoCAD 2022 (programistów Autodesk) pojawiła się w końcu w sieci. Co roku od wielu lat produkt jest stale poprawiany i uzupełniany nową funkcjonalnością i możliwościami. Nikt nie wyobrażał sobie, że oprogramowanie, którego pierwsza wersja pojawiła się w 1982 roku, będzie tak długo utrzymywać wysokie pozycje. Firma Autodesk od 40 lat nieustannie dostarcza swoim klientom nowe i nowoczesne narzędzia do projektowania. Dziś nie jest to tylko oprogramowanie do projektowania, jest to całe środowisko i narzędzia, które rozwijają zdolności robocze dowolnej firmy.

AutoCAD_2022_.png

Dziś zajmiemy się szczegółowiej AutoCad: specjalnymi zestawami narzędzi, aplikacjami dla urządzeń stacjonarnych i przenośnych I oczywiście zapoznamy się z funkcjonalnością zaktualizowanej aplikacji.

Wysoce wyspecjalizowany zestaw narzędzi

Subskrypcja AutoCAD 2022 umożliwia uzyskanie aż 7 rozszerzeń w pakietach branżowych. Poprawia to szybkość pracy i skuteczność samych pracowników. Statystyki wykazały, że wydajność przy użyciu tego zestawu narzędzi wzrasta średnio o 50-65%.

Co jest zawarte w programie AutoCAD 2022

  • Praca z rastrami i edytowaniem już zeskanowanych rysunków z pomocą Raster Design. Jest to zestaw funkcji, które umożliwiają przekształcać dowolny skan w projekt DWG.

  • Jeśli często pracujesz z mapami trójwymiarowymi, to przy pomocy rozszerzenia Map 3D możesz przekonwertować dowolną informacje z CAD i GIS.

  • Pakiet rozszerzenia zwany Plant otwiera nowe możliwości pracy z rysunkami infrastruktury przemysłowej oraz poszczególnymi obiektami. Odzyskiwanie izometrycznych rysunków rurociągów, edytowanie istniejących schematów- wszystko to jest teraz jeszcze łatwiejsze.

  • Pakiet MEP jest prawdziwym skarbem dla inżynierów. I to nie tylko za sprawą specjalistycznych funkcji. Ponad 10,5 tysięcy różnych obiektów, za pomocą których można zaprojektować układ hydrauliczny, wentylacyjny, powietrza lub ogrzewania dowolnej złożoności.

  • Nazwą pakietu Electrical sugeruje, że za jego pomocą można projektować systemy elektryczne w czasie rzeczywistym. Raportowanie postępów pracy projektu zostało zautomatyzowane; ponad 65 tysięcy znaków, wszystkie popełnione błędy mogą być sprawdzone przed wdrożeniem.

  • Dla projektantów i architektów pasuje rozszerzenie Architecture. 8500 stylów i obiektów, a także oddzielny funkcjonał dla specjalistów wąskiego profilu.

  • Jeśli jesteś zaangażowany w branżę inżynieryjną, użyj rozszerzenia Mechanical. 750 tysięcy znaków, jednostek produkcyjnych i obiektów. Ogromna liczba dodatkowych funkcji i to wszystko z możliwością rozwijania szczegółów dotyczących danych projektu źródłowego.

 Zdolność adaptacji i mobilność

 Standardowa subskrypcja AutoCAD i edycja LT umożliwiają pracę z rysunkami na urządzeniach posiadających najpopularniejsze systemy operacyjne (Android, IOS, Windows i MacO). Pozostawienie komentarza, utwórzenie nowego projekty- wszystko to jest dostępne w dowolnym miejscu gdziekolwiek jesteś. Wystarczy mieć smartfon, tablet lub laptop. Mechanizm integracji z Workspace Google upraszcza przechowywanie wszystkich danych i plików projektu.

Możesz wykonać wszystkie te operacje w aplikacji mobilnej, jak i w wersji stacjonarnej. Dostęp do głównego funkcjonału jest zapisywany. Ponadto dostępne są oddzielne funkcje dla smartfonów, które nie są dostępne na platformie stacjonarnej, np. rysunek na ekranie dotykowym.

Zastosowanie aplikacji Web AutoCAD pozwala nie przywiązywać się do określonego miejsca pracy i uzyskać dostęp do rysunków z dowolnego komputera. Aplikacja może być otwarta w regularnej przeglądarce, do pracy z nią nie trzeba ustanawiać dodatkowego programu klienta.

Co nowego w programie AutoCAD 2022

W programie AutoCAD 2022 jest jeszcze więcej możliwości i dodatków do wygodnej pracy z rysunkami. Część zadań projektowych może być teraz zautomatyzowana. Nowe algorytmy i wybudowana logika scenariusza umożliwiają zmniejszenie ryzyka błędów, w skutek czynnika ludzkiego. Ponadto wspólna praca stała się jeszcze łatwiejsza, a sprawdzanie i koordynowanie rysunków jest teraz znacznie łatwiejsze i wygodniejsze.

Instalacja konfigurowalna AutoCAD 2022 umożliwia zmianę pewnych parametrów nawet w podróży. Ponadto można pracować w programie nawet w trakcie instalacji. Główny ekran został całkowicie zmieniony, co prawdopodobnie spodoba się wielu osobom.

System spłaszczonych okien umożliwia "równoległy" process roboczy. Można pracować na dwóch rysunkach naraz, nawet jeśli nie ma 2 monitorów. Nie trzeba będzie otwierać jednocześnie kilku wersji program. Ponadto funkcja Push Autodesk Docs pojawiła się w nowej wersji AutoCAD. Umożliwia natychmiastowe publikowanie plików z CAD w formacie PDF.

Funkcja count zmniejsza liczbę rzeczywistych błędów w obliczeniach. Pozwala na pracę z tabelami dynamicznymi i sprawdzanie liczby szczegółów dosłownie w biegu, aby nie popełnić błędów w dokumentacji.

 W ramach narzędzia share można na czas przenieść rysunki do odpowiedniego pracownika do sprawdzenia lub drukowania. Funkcja ogranicza prawa dostępu. Innymi słowy, jedni pracownicy będą mogli tylko przeglądać rysunki, a inni będą mogli je zobaczyć oraz edytować.

Dzięki funkcji trace można dodawać komentarze do pracy bez zmiany samego pliku rysunku. Przeglądanie stało się również bezpieczne- nie mogą wystąpić żadne uszkodzenia rysunku w trakcie jego przeglądania.

 Jest to tylko część nowych funkcji zaktualizowanej wersji AutoCAD. Wygoda, praktyczność i zaawansowana funkcjonalność, to wszystko na co czekaliśmy bardzo długi czas.