Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Atlassian kończy wsparcie dla serwerowych licencji Jira od lutego 2024 roku

Atlassian kończy wsparcie dla serwerowych licencji Jira od lutego 2024 roku

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem ważną wiadomością. Nasze partnerzy z firmy Atlassian, jak już wcześniej wspomniano, podjęli strategiczną decyzję o całkowitym przejściu na technologie chmurowe, co pozwala na unikalne możliwości bardziej niezawodnej i efektywnej współpracy.

Od 2020 roku miliony użytkowników już dokonały przejścia z produktów serwerowych i korporacyjnych na chmurowe produkty Atlassian. Te produkty wyróżniają się niezrównanym poziomem obsługi i unikalnymi możliwościami, którymi jesteśmy dumni, że możemy Państwu zapewnić we współpracy z naszymi partnerami.

migration-to-jira-cloud-01.jpg

Warto pamiętać, że począwszy od 15 lutego 2024 roku, firma Atlassian i partnerzy Marketplace przestaną świadczyć wsparcie techniczne, aktualizacje bezpieczeństwa oraz poprawki błędów dla produktów serwerowych lub aplikacji. Dlatego też, aby zapewnić płynność i bezpieczeństwo Państwa procesów biznesowych, zachęcamy do przejścia na platformę chmurową Atlassian. Pamiętajcie, że korzystanie z oprogramowania, które nie jest już wspierane, to ryzykowna gra, narażająca na potencjalne ataki cybernetyczne i wycieki danych. Ponadto konsekwencje finansowe mogą być przytłaczające. Zgodnie z najnowszym raportem IBM, średnie koszty związane z usuwaniem skutków wycieku danych wzrosły do 4,45 miliona dolarów, co stanowi wzrost o 15% w ciągu zaledwie trzech lat. Aby zabezpieczyć swoją firmę przed tymi ryzykami i uzyskać dostęp do nowych funkcji i rozszerzonych możliwości, zdecydowanie zalecamy przejście na platformę chmurową Atlassian przed zakończeniem wsparcia dla serwera.

Korzyści z przeniesienia się do chmury

Przechodząc do chmury, będziesz mniej czasu poświęcać na obsługę techniczną i więcej na transformację swojego biznesu. Nowe możliwości platformy chmurowej pozwolą Ci znacznie zwiększyć wydajność, podejmować decyzje oparte na danych szybciej, poprawić międzyfunkcyjną współpracę i zaangażowanie pracowników. Ale nie bierzmy tego słownie — posłuchajmy sukcesów tych, którzy już podjęli ten krok.

Historie udanych przeniesień do chmury

Clearwater Analytics

Rozważmy przykład Clearwater Analytics, wiodącej firmy zajmującej się oprogramowaniem do rachunkowości inwestycyjnej w USA. Inżynier procesów, Erica Larson, mówi: "W ogólności przeniesienie do chmury Atlassian było całkowicie uzasadnione". Dziś korzystają z korzyści oferowanych wyłącznie w chmurze, takich jak wirtualni agenci opartych na sztucznej inteligencji do zarządzania usługami, możliwości automatyzacji, które znacząco zmniejszyły liczbę zgłoszeń do wsparcia technicznego, oraz inteligentne krzyżowe odnośniki produktowe, które wspierają komunikację między zespołami — na przykład wprowadzenie całej tablicy Scrum w stronę Confluence.

Iress

Iress to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania dla usług finansowych w Australii, która zwolniła się z obowiązków związanych z obsługą techniczną serwerów, aby skoncentrować się na obsłudze klientów. Po przejściu na Jira Service Management Cloud Enterprise widzą 20% zmniejszenie liczby zgłoszeń wsparcia i możliwość rozwiązywania ponad połowy zgłoszeń tego samego dnia lub szybciej.

Celonis

Jira Software Cloud otworzyła nową erę dla Celonis, lidera na rynku eksploracji procesów w Niemczech. Ich transformacja w chmurze pozwoliła im uwolnić zasoby do bezpiecznego skalowania, szybkiego wdrożenia, bardziej efektywnej współpracy i przeniesienia obowiązków obsługi na Atlassian.

Ginkgo Bioworks

Ponadto Ginkgo Bioworks, amerykańska firma biotechnologiczna. Po migracji "użycie wzrosło we wszystkich działach firmy", co ujawniło potrzebę lepszej ochrony i zarządzania uprawnieniami. Dzięki integracji Atlassian Access i Okta, Ginkgo Bioworks teraz ma jedno wejście i administrowanie oparte na rolach, co pozwala IT szybko przyznawać pracownikom dostęp do tego, co naprawdę potrzebują.

Jak rozpocząć migrację

Dla tych, którzy jeszcze nie przeszli migracji, nie martwcie się. Specjaliści z firmy Softlist pomogą przejść przez każdy etap. Oferujemy spersonalizowane porady i specjalne oferty, które możecie wykorzystać, aby ułatwić swoją migrację:

  • Możemy pomóc w aktywowaniu bezpłatnego 6-miesięcznego okresu próbnego migracji do chmury.

Warto zaznaczyć, że okresy próbne migracji do chmury są powiązane z istniejącym już numerem wsparcia (SEN), więc każdy numer SEN ma prawo do jednego okresu próbnego migracji do chmury. Wykorzystajcie ten okres próbny do zaznajomienia się i oceny możliwości platformy chmurowej, planowania migracji, a następnie skontaktujcie się z naszym zespołem, gdy będziecie gotowi rozpocząć proces migracji w czasie rzeczywistym.

Dla klientów Bitbucket dostępna jest bezpłatna wersja Bitbucket Cloud, obejmująca wszystkie podstawowe funkcje. Skontaktujcie się z naszym zespołem, jeśli macie pytania dotyczące migracji waszego kodu.

Po aktywowaniu okresu próbnego migracji do chmury będziecie mieć dostęp do bezpłatnych okresów próbnych aplikacji chmurowych w Marketplace.

Jesteśmy gotowi w Softlist, aby wesprzeć Was w tej zmianie, dostarczając wszystkich niezbędnych wiedzy, zasobów i pomocy, aby uczynić ten proces jak najbardziej płynnym. Na naszej stronie znajdziecie prawdziwe przykłady udanych migracji od klientów, a także szczegóły o nowych możliwościach, które będą dla Was dostępne w chmurowych produktach Atlassian. Nie przegapcie okazji, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność Waszej przyszłości.

Przenieście się do chmury: Zabezpieczcie przyszłość swojego biznesu!