Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku


Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Aktualizacja YouTrack 2020 - kluczowe zmiany

Aktualizacja YouTrack 2020 - kluczowe zmiany

Według twórców, w nowej wersji YouTrack użytkownicy znajdą wiele przyjemnych ulepszeń. Rozważ spodziewane główne innowacje YouTrack 2020.

Artykuły. Tak obecnie będą nazwane strony w bazie wiedzy, które można znaleźć obok innych elementów: tablic, raportów, zadań. Artykuły obsługują nie tylko tekst, ale także obrazy, tworzą hierarchie z odsyłaczami i przechowują wszelkie informacje związane z projektami w artykułach. Ponadto można skonfigurować zasady, aby ograniczyć dostęp do artykułów dla niektórych użytkowników lub grup.

Reakcje. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić komunikację online bez emotikonów i emoji. Dlatego programiści planują wprowadzić możliwość reagowania na zadania za pomocą emotikonów.

Skrzynka odbiorcza. Nowy folder przeznaczony do filtrowania i sortowania powiadomień przychodzących w celu skonfigurowania wyświetlania tylko naprawdę ważnych powiadomień w tym folderze. Oprócz komentarzy ta sekcja będzie zawierać powiadomienia systemowe i informacje o aktualizacjach, które znajdują się w sekcji z opisem aktualizacji.

Zoptymalizowany interfejs użytkownika. Ponieważ pojawienie się nowych funkcji, poleceń, wzrost liczby użytkowników wpływa na łatwość odczytu informacji i użyteczność, wymaga zmiany podejścia do rozwoju interfejsu. Pojawi się teraz minimalistyczny design z uproszczoną nawigacją.

Organizacja. Owa innowacja da administratorom możliwość łączenia zarejestrowanych użytkowników w grupy robocze, które mogą odpowiadać strukturze działów firmy lub podziałowi projektów pracy.

HelpDesk. W tej chwili moduł służy do pracy z przychodzącymi żądaniami i listami. Firma zamierza sfinalizować istniejący zestaw funkcji i już wstępnie zainstalować HelpDesk w YouTrack.

Ponadto JetBrains przysłuchuje się głosom swoich użytkowników i ogłasza ulepszenia, które zdaniem społeczności są najbardziej poszukiwane.

  • Integracja z systemami śledzenia wersji w celu powiązania zmian w kodzie z zadaniami.
  • Obsługuje żądanie ściągnięcia z tym samym systemem kontroli wersji
  • Konfigurowanie wyświetlania dodatkowych pól dla grup użytkowników.
  • Wskazanie kilku grup podczas ustawiania praw dostępu.
  • Integracja z Zapier.
  • Poprawa wydajności i klastrowanie YouTrack.

Dodatkowe ulepszenia, które powinny pozytywnie wpłynąć na przepływ użytkowników. Te ulepszenia nie są funkcjami, ale odzwierciedlają jedynie wektor pracy.

Zarządzanie projektami wpłynie na poprawę organizacji godzin pracy i funkcji planowania.

Agile. Firma planuje poprawić możliwości pracy z płytami Scrum / Kanban, które będą odpowiadały najczęściej stosowanym procesom.

Wersja mobilna. Specjaliści JetBrains obiecują ulepszyć mobilną wersję YouTrack. Poprawa powinna dotyczyć rozwoju stabilności i interfejsu użytkownika. Ponadto planowane jest działanie na powiadomienia push dla platformy Android. Wszystkie poniższe ulepszenia powinny dotyczyć możliwości przeniesienia części pracy do wersji mobilnej. 

Planowane są ulepszenia w celu szybszego dostosowania nowych użytkowników.

Wszystkie te ulepszenia oparte są na doświadczeniu użytkowników, którzy są codziennie wykorzystywani w pracy YouTrack. Firma obiecuje, że w przyszłym roku będzie pracować nad ulepszeniem swojego kluczowego produktu i opracowaniem nowszych i wygodniejszych funkcji.