Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Adobe Dimension CC - program o potężnej funkcjonalności

Adobe Dimension CC - program o potężnej funkcjonalności

Niedawno Adobe zaprezentowało szerokiej publiczności najnowszą stabilną wersję Adobe Dimension - narzędzia do tworzenia kompozycji 2D i 3D. Dimension jest teraz częścią Adobe Creative Cloud. Dwie najważniejsze funkcje, które otrzymają użytkownicy stali, to: możliwość importowania materiałów bezpośrednio z Allegorithmic Substance Desinger, a także możliwość przetwarzania obrazów dzięki mocy serwerów w chmurze bez korzystania z zasobów lokalnego komputera. W tej chwili ta ostatnia funkcja jest w trybie testów beta.

Renderowanie w chmurze w Dimension to funkcja, która zapewnia najszersze zrozumienie tego, co Adobe myśli o usługach w chmurze i ich przyszłych perspektywach. Użytkownicy mogą skorzystać z tej nowej funkcji, aby przenieść proces renderowania ze swojego komputera i wysłać go do chmury, zmniejszając w ten sposób obciążenie sprzętu. Ostatecznie tworzenie treści 3D wymaga dużej mocy obliczeniowej, zwłaszcza gdy osiągnięty zostanie punkt, w którym trzeba stworzyć produkt końcowy o wysokiej rozdzielczości i szczegółowości. Podczas gdy większość współczesnych laptopów i komputerów stacjonarnych ma wystarczającą moc do renderowania złożonych obrazów, renderowanie na urządzeniu lokalnym będzie wymagało więcej zasobów i może zająć komputer przez pewien czas.


Aby wdrożyć swój plan, Adobe musi zapłacić za zasoby w chmurze. Żeby więc korzystać z najnowszej funkcji, wszyscy użytkownicy Creative Cloud otrzymają 15 bezpłatnych kredytów na renderowanie. Każdy rendering będzie kosztował od jednego do trzech kredytów, w zależności od jakości obrazu. Jak dotąd tych 15 pożyczek to wszystko, co możesz uzyskać. Podczas testów beta nie można kupić więcej kredytów. Pomimo faktu, że Adobe twierdzi, że chce nadal zapewniać użytkownikom bezpłatne możliwości renderowania po teście beta, firma nie podaje, ile kredytów otrzymają beta-testerzy.

Podczas testów beta maksymalny rozmiar obrazu jest ograniczony do 2000x2000 pikseli, a ponadto szum z obrazu zostanie usunięty za darmo.

happy-st-birthday-adobe-dimension-cc.jpg

Możesz zobaczyć, jak Adobe wykorzystuje tę technologię i stosuje ją do innych złożonych procesów obliczeniowych, takich jak renderowanie wideo.

Dodanie wsparcia Alegorithmic nie jest niespodzianką. Ostatecznie Adobe przejęło tę firmę, która na początku tego roku opracowuje narzędzia do tworzenia tekstur i materiałów dla twórców gier, artystów i projektantów efektów wizualnych. Dimension obsługuje teraz własny format pliku Substance. Ponadto, ponieważ materiały Substance są oparte na parametrach, można je łatwo dostosować do konkretnej sceny, w której się znajdują.

Inne nowe funkcje obejmują ulepszenia grafiki w wysokiej rozdzielczości na modelach 3D (takie jak logo umieszczone np. na butelce 3D). Wcześniej nie były dostatecznie dobre, ale teraz zawsze będą w wysokiej rozdzielczości. Ponadto Dimension obsługuje teraz CC Libraries, a także usługę Adobe do udostępniania zasobów za pomocą narzędzi Creative Cloud, co zapewnia, że podczas edycji obrazu, na przykład w Photoshopie, obraz ten będzie natychmiast dostępny w Dimension.