Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

6 powodów, dla których JetBrains Rider jest lepszy od Visual Studio

6 powodów, dla których JetBrains Rider jest lepszy od Visual Studio

Obecnie, wielu programistów szuka alternatywy dla Microsoft Visual Studio i ich wybór najczęściej pada na oprogramowanie Rider od firmy JetBrains. Dlaczego zespoły programistów przechodzą z Visual Studio na Rider, jakie są jego zalety? Przygotowaliśmy sześć powodów, dla których praca z Rider jest przyjemniejsza, sam możesz zdecydować o przejściu na JetBrains Rider.

1) Po pierwsze, Rider, w przeciwieństwie do Visual Studio (VS), nie grzęźnie w procesach 32-bitowych. Nawet jeśli Rider ma procesy dostępne tylko dla back-end, na przykład SWEA (analiza całego rozwiązania), kod zostanie utworzony płynnie bez żadnych pauz lub przeszkód. I jak zauważyło większość użytkowników, którzy pracowali z Visual Studio i Rider, ten ostatni działa znacznie stabilniej i szybciej.

2) JetBrains Rider jest wieloplatformowy, może działać na platformach Windows, Mac lub Linux z tą samą funkcjonalnością i stabilnością. Visual Studio działa przede wszystkim na platformie Windows. A jeśli chcesz przełączyć na system Linux lub Mac, musisz kupić dodatkowe rozwiązania: Visual Studio Code (dla systemu Linux) i Visual Studio dla komputerów Mac. Główną wadą jest to, że wersje Visual Studio dla Mac i Linux mają inną funkcjonalność i wygląd, do których musisz się przyzwyczaić. Rider, zarówno zewnętrznie jak i w oparciu o funkcje, jest taki sam na wszystkich platformach, więc jeśli użytkownik zdecyduje się na przejście z systemu Windows, Mac lub Linux, zastanie to środowisko programistyczne, które jest mu znane i nie będą tracić cennego czasu na trening.

3) Środowisko Rider zawiera większość funkcji niż popularne rozszerzenie Visual Studio dla programistów .NET - ReSharper. W ramach Rider mamy do dyspozycji imponujący zestaw do refaktoryzacji, sprawdzania kodu i działań kontekstowych dla wszystkich języków i obsługiwanych technologii. Visual Studio ma również zestaw refaktoryzacji i sprawdzania błędów kodu, ale znacznie bardziej ograniczone niż te proponowane przez Rider i ReSharper.

4) Warto zwrócić uwagę na to, z jakich narzędzi wcześniej korzystali użytkownicy JetBrains. Ci, którzy są już zaznajomieni z IntelliJ IDEA, WebStorm, DataGrip lub innymi środowiskami, przejdą na Rider znacznie szybciej niż użytkownicy, którzy pracowali tylko z Visual Studio.

5) Rider ma ogromną liczbę funkcji odziedziczonych po platformie IntelliJ:

Obsługa systemów kontroli wersji: oprócz Git i Mercurial Rider współpracuje z CVS i Subversion. Integracja VSTS jest dostępna poprzez specjalną wtyczkę obsługiwaną przez Microsoft.

Rider (z DataGrip) obsługuje połączenie z bazami danych i SQL. Użytkownicy Visual Studio w większości przypadków będą musieli używać ODBC.

Obsługa front-endowych możliwości programistycznych za pomocą JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, LESS, Sass, itp. Dostępna w ofercie Rider dzięki temu, że produkt zawiera funkcje wyspecjalizowanego oprogramowania do tworzenia stron internetowych - JetBrains WebStorm.

Środowisko programistyczne Rider ma również możliwość integracji z wieloma trackerami problemów, takimi jak Team Foundation Server i Visual Studio Team Services. Obsługuje również oprogramowanie JIRA, YouTrack i inne rozwiązania, a także dużą liczbę wyspecjalizowanych wtyczek wysokiej jakości opracowanych dla IntelliJ i ReSharper, z których większość jest bezpłatna. Visual Studio obsługuje również różne wtyczki, ale tylko nieliczne darmowe.

6) I na koniec ostatnia zaleta: rozwiązania i projekty, z którymi pracuje JetBrains Rider, są w pełni kompatybilne z Visual Studio i nie używają zastrzeżonych formatów. Czy warto wybrać Rider w przyszłości? Oczywiście! Ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.