Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

5 najlepszych antywirusów dla MAC w 2021 roku

5 najlepszych antywirusów dla MAC w 2021 roku

W różnorodności programów antywirusowych prezentowanych wśród współczesnego oprogramowania nie jest łatwo znaleźć rozwiązanie, które spełnia wszystkie wymagania, a jeśli chodzi o rozwiązanie na Mac OS, to ogólnie staje się to bardzo trudne. Nasze laboratorium bezpieczeństwa postanowiło dowiedzieć się, jaki jest obecnie najlepszy program antywirusowy do zainstalowania na laptopach i komputerach PC pod kontrolą systemu operacyjnego Mac, który jest w stanie szybko znaleźć programy stanowiące zagrożenie i poprawić istniejącą ochronę Apple.

Większość programów antywirusowych koncentruje się na systemie Windows i jego ochronie, ale nie zapewnia opcji dla komputerów Mac, podczas gdy niektóre z dostępnych oferują jedynie standardowy zestaw narzędzi zabezpieczających dla Apple.

Wszystkie opcje, które zaproponowaliśmy podczas testów, demonstrują funkcjonalność wykraczającą poza standardowe możliwości istniejącej ochrony Apple. Wśród innych korzyści użytkownik może liczyć na doskonale zaporą systemu. Narzędzia służące do przywracania systemu gwarantują pełen zakres funkcji – a przy tym są przystępne cenowo, wygodne w użyciu i bezpieczne. Zaletą jest również możliwość zmiany języka na podstawie tego, co dokładnie jest używane w systemie operacyjnym. Co to znaczy? Całkiem możliwe, że interfejs w proponowanym rozwiązaniu zostanie przedstawiony w najbardziej dogodnym do użycia języku.

Jak wybrać program antywirusowy dla komputerów Mac

Opracowując ranking antywirusów kierowaliśmy się takimi kryteriami jak:

 • możliwość ochrony w czasie rzeczywistym. Prezentowane modele zostały przetestowane przy użyciu szeregu wirusów, adware i ransomware, a także innego niebezpiecznego oprogramowania typowego dla komputerów Mac. Wszystkie produkty radzą sobie z zagrożeniami w odpowiednim czasie;
 • wykrywanie niebezpiecznego oprogramowania. Wszyscy kandydaci na oprogramowanie antywirusowe byli w stanie zidentyfikować i wyeliminować zagrożenia celowo zainstalowane na komputerze Mac, nawet przed jego użyciem;
 • łatwość użycia. Interfejs antywirusowy jest przejrzysty, instalacja nie jest skomplikowana, istnieje wykwalifikowana pomoc techniczna
 • szereg ciekawych możliwości. Czyszczenie nagromadzonych śmieci, dostępność VPN, ochrona przed kradzieżą danych osobowych oraz szereg dodatkowych funkcji w pełni spełniają wymagania;
 • wymagany zestaw funkcji. Programy prezentowane w TOP posiadają wszystkie niezbędne funkcjonalności i doskonałą wydajność, co łączy się z rozsądnymi cenami.
Antivirus-for-Mac.jpg

Teraz spójrzmy na nasz top

McAfee LiveSafe - maksimum niezbędnych + dodatkowe funkcje

McAfee oferuje najsilniejszą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, na jaką możn liczyć dla komputerów Mac. Przechodząc kontrolę, zidentyfikował i zatrzymał działanie programów, które mogły uszkodzić urządzenie, a nawet symulować oprogramowanie ransomware, był w stanie znaleźć ukryte keyloggery i „spyware”.

Ochrona jest imponująca. Z łatwością przechodzi testy na dowolnym poziomie, blokując niebezpieczne i phishingowe zasoby odwiedzane za pomocą Safari.

Przedstawiono wiele ciekawych funkcji:

 • ochrona online przed niebezpiecznym oprogramowaniem dla urządzenia;
 • dostępność harmonogramu, według którego organizowane są kontrole;
 • zapora sieciowa
 • niezbędne narzędzia do ochrony sieci;
 • możliwości antyphishingowe.

VPN. W tym przypadku jest jedno „ale” dla serwerów FR, które pomagają wykorzystać McAfee jako wirtualną aplikację, nie są dostarczane;

ochrona przed możliwością kradzieży danych osobowych (dla Brytyjczyków, mieszkańców Irlandii, Stanów Zjednoczonych).

mcafee_livesafe.png

McAfee nie ma wielu opcji narzędzi dla systemu MacOS – ale to, czego naprawdę jest potrzebne dla bezpieczeństwa, działa świetnie. Zapora sieciowa okazała się lepsza od wbudowanych opcji. Nawet ci, którym daleko do nowoczesnych technologii, mogą szybko zrozumieć wszystkie niuanse konfiguracji, podczas gdy zaawansowani są w stanie kompleksowo spersonalizować ustawienia i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sieci.

McAfee gwarantuje organizację bezpiecznego trybu pracy dla kilkunastu urządzeń Mac, licencję można wykorzystać na komputery i gadżety działające na innych systemach operacyjnych.

McAfee LiveSafe jest gotowy do zaoferowania dobrze działającego modułu chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem, który zapewni pełne bezpieczeństwo komputera Mac. Na uwagę zasługuje praca zapory sieciowej, która zapewnia wiele ustawień oraz ochronę, która nie przepuszcza potencjalnie niebezpiecznych zasobów poprzez Safari. Deweloperom oferowana jest licencja na kilkanaście urządzeń – w tej liczbie mogą znaleźć się zarówno te, które działają na Windowsie, jak i smartfony. W pierwszym roku użytkowania firma McAfee oferuje znaczne rabaty i miesięczną gwarancję zwrotu pieniędzy.

Norton Security — optymalny poziom ochrony

Norton Security oferuje zaawansowaną ochronę przed potencjalnie niebezpiecznym oprogramowaniem - będzie w stanie wykryć większość najnowszego złośliwego oprogramowania, co potwierdzają testy. Skanowanie za pomocą tego antywirusa jest znacznie szybsze niż w innych przypadkach - wykorzystywana jest technologia buforowania plików, co pozwala pominąć te, które zostały już sprawdzone pod tym kątem - Intego działa tak samo.

Norton Security to solidne portfolio funkcji dla komputerów Mac, w którym można znaleźć:

 • rozszerzenie przeglądarki umożliwiające zapewnienie ochrony na odpowiednim poziomie;
 • kontrola hasła;
 • VPN (nieograniczony);
 • usuwanie wirusów na Macu przy użyciu proponowanych narzędzi.

Norton udostępnia rozszerzenia przeglądarki, które najlepiej współpracują z Safari. Pomagają zapobiegać wejściu i blokować witryny phishingowe, co czyni je nawet lepszymi niż opcja ochrony Safari.

Menedżer haseł, który jest oferowany jako rozszerzenie przeglądarki, umożliwia zapisywanie loginów i zaktualizowanych haseł. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, ponieważ jako wersja wbudowana ma znaczne ograniczenia i jest trudniejsza w obsłudze.

Norton-Security.png

Antywirus oferuje wiele ciekawych funkcji - panel wyświetla również te, które nie działają na Macu. Kontrola rodzicielska i kopiowanie do chmury to przykłady tych opcji — te funkcje można zaimplementować tylko w systemie Windows. Wszystko to pozwala nam śmiało stwierdzić, że Norton używany dla komputerów Mac staje się tylko ograniczoną opcją dla systemu Windows.

Ale stawki oferowane przez Norton Security sugerują, że jest to nadal okazja. Licencja jest oferowana na pojedyncze narzędzie techniczne i obejmuje ochronę sieci, rozwiązanie antywirusowe, VPN i narzędzia optymalizacyjne. Wersja Deluxe może zaoferować użytkownikowi opcję licencji na 5 jednostek z dodatkową kontrolą rodzicielską (oprócz Maca), LifeLock doda ochronę przed kradzieżą tożsamości i ubezpieczenie za milion dolarów na wypadek uszkodzenia z powodu kradzieży danych (ta opcja jest dostępny dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych).

Norton 360 dla komputerów Mac to najlepsza ochrona przed niebezpiecznym oprogramowaniem i najlepszy wybór dla bezpieczeństwa online. Rozszerzenia przeglądarki zapewniają ochronę Internetu, rozszerzając istniejące opcje zapewniania bezpieczeństwa. Patrząc w przyszłość, Norton może optymalizować aplikację używaną dla macOS, ponieważ w tej chwili jest to tylko kopia wersji Windows z wyłączonymi wieloma funkcjami. Mimo to Norton nadal zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa dla komputerów Mac – i możesz wypróbować tę opcję za darmo, ponieważ wśród opcji jest miesięczna gwarancja zwrotu pieniędzy.

Total Security Bitdefender - ransomware nie ma szans

Rozwiązanie Bitdefender ma aktualne opcje, aby zapewnić bezpieczne korzystanie z Twojego urządzenia. Do identyfikacji zagrożeń wykorzystywane są elementy sztucznej inteligencji, dzięki czemu wykluczone jest uszkodzenie urządzenia. W ramach testu pobrano szereg niebezpiecznych programów - program antywirusowy był w stanie bez problemu je wykryć.
Zapewniono również szereg dodatkowych funkcji. Wśród nich są:

 • dbanie o bezpieczeństwo kopii zapasowych;
 • ochrona Internetu;
 • VPN (200Mb / dzień).

Ochrona przed kopiowaniem Time Machine jest imponująca - dzięki temu urządzeniu nie są straszne ransomware. Nawet w przypadku nagłego ataku na system możesz przywrócić wszystkie informacje dzięki obecności kopii zapasowej.

Obecny jest przyzwoity poziom ochrony sieci. Podczas testów w Safari funkcje te zostały zweryfikowane poprzez wyświetlanie zarówno niebezpiecznych linków, jak i tych, które nie są, które nie są domyślnie udostępniane w Safari.

VPN od tego programisty jest najszybszy i najłatwiejszy ze wszystkich. To prawda, że jest ograniczony do 200 MB / dzień - to ledwo wystarcza do surfowania po stronach. Ale nieograniczona wersja premium subskrypcji również nie jest droga.

Jedyny plan, Total, ma na celu zapewnienie ochrony dla komputerów Mac, która obejmuje licencję na 5 urządzeń, nie zapominając o systemie Windows i innych opcjach.

Total-Security.jpg

Bitdefender dla komputerów Mac oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Na pochwałę zasługuje również ochrona Internetu, a także gwarancja bezpieczeństwa plików kopii zapasowych, której nie znajdziesz w innych antywirusach. Nawet biorąc pod uwagę ograniczony limit VPN, opcja ta jest właściwym wyborem. Istnieje możliwość dokonania zwrotu (30 dni).

Panda Essential for Mas – optymalne rozwiązanie

Panda Essential dla komputerów Mac to podstawowe rozwiązanie antywirusowe, które demonstruje optymalny poziom ochrony. Podczas testów „panda” była w stanie zidentyfikować około 98%
złośliwe oprogramowanie, ale pominięto wiele programów szpiegujących i jednego trojana.

Pełna kontrola trwa około sześciu godzin. Dla porównania: konkurenci robią to na dwoje. Oprócz wykrywania oprogramowania, które jest niebezpieczne dla urządzenia, rozwiązanie oferuje szereg innych funkcji:

 • ochrona organizowana w czasie rzeczywistym;
 • kontrola wizyt na stronach phishingowych;
 • VPN (150 Mb/dzień).

Podczas testów program antywirusowy był w stanie zablokować maksymalną liczbę stron phishingowych.
Chyba jedyne narzekania dotyczą VPN z limitem 150 MB dziennie, co nie pozwala na wybór serwera do nawiązania połączenia. Jeśli nie możesz połączyć się z najbliższym, wpłynie to znacząco na prędkość. Treści z ograniczeniami geograficznymi będą dostępne tylko podczas pracy z serwerem krajowym, który należy odblokować.

Plan „Premium” pozwala liczyć na nieograniczony VPN z wyborem serwera połączenia i licencją na wiele urządzeń, niezależnie od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystają.

Panda.png

Panda Essential na Maca to podstawowa opcja, która zapewnia przyzwoity poziom bezpieczeństwa. Dzięki niemu użytkownik otrzymuje normalnie działającą ochronę przed procesami phishingowymi, a także VPN. To prawda, ten ostatni jest ograniczony do 150 MB i nie pozwala decydować o serwerze połączyć. Ale wybierając wersję premium, możesz rozwiązać ten problem - dodatkowo zorganizuj korzystanie z rozwiązania antywirusowego na wielu urządzeniach. Panda zapewnia miesięczną gwarancję zwrotu pieniędzy.

ESET NOD32 Cyber Security – optymalny poziom ochrony

Wcześniej sprawdziliśmy najlepszy program antywirusowy dla systemu Windows - ESET NOD32 Internet Security, ale ESET ma również świetne rozwiązanie dla komputerów Mac. Praca antywirusa ESET NOD32 Cyber Security znajduje się w pierwszej piątce: podczas testów wykrył ponad 99% niebezpiecznego oprogramowania, celowo pobranego przed badaniem na komputer Mac. Zestaw oferowanych funkcji jest dość duży, ale wszystko, co jest potrzebne, nadal tam jest. To jest o:

 • Technologia chmury ESET Live Grid®
 • Całkowicie przeprojektowany interfejs
 • Chroni platformę Mac OS przed złośliwymi aplikacjami

Na szczególną uwagę zasługuje gwarancja bezpieczeństwa zakupów online, czyli ochrona przed atakami podczas pracy ze sklepami i dokonywania płatności online.

ESET-cyber-securiti_pro.jpg

Swoim użytkownikom ESET Mac jest gotowy do zapewnienia dobrego poziomu ochrony przed potencjalnie niebezpiecznym oprogramowaniem oraz szeregu narzędzi, które pomagają zapewnić ochronę w sieci. Ale programowi brakuje wystarczającego zestawu funkcji, jak na przykład w sytuacji z Windowsem. Rozwiązanie firmy ESET można przetestować z jednomiesięczną gwarancją zwrotu pieniędzy firmy ESET.

Czy antywirusy są naprawdę potrzebne na Macu?

Bezdyskusyjnie. Urządzenia Mac są dziś szczególnie podatne na ataki, ponieważ hakerzy nieustannie tworzą złośliwe oprogramowanie, ulepszając ich. Jeśli urządzenie nie jest zabezpieczone antywirusem, jego właściciel jest narażony na duże ryzyko - istnieje możliwość kradzieży danych i uszkodzenia systemu jako całości.

Czy muszę jeszcze raz przypominać, że należy pobierać tylko niezawodne i sprawdzone, dobrze sprawdzone antywirusy. W przeciwnym razie możesz powierzyć swoje bezpieczeństwo produktowi, który nie jest w stanie tego zapewnić.

Na powyższej liście wszystkie antywirusy stają się optymalną ochroną dla każdego urządzenia Mac - są skutecznymi modułami do wykrywania złośliwych programów ze sporym zestawem narzędzi do ochrony sieci. Wszystkie wymienione powyżej zalety połączone są z przystępną ceną.

Więc który program antywirusowy jest lepszy?

McAfee LiveSafe doskonale sprawdza się w pracy - jest opracowany specjalnie dla macOS, demonstruje niską cenę i jest gotowy dostarczyć wszystkie narzędzia, które pozwalają
zoptymalizować urządzenie i zapewnić jego bezpieczeństwo. Na uwagę zasługują również wymienione powyżej programy antywirusowe.

Czy Mac ma wbudowany program antywirusowy?

Rzeczywiście, Mac ma wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym:
 • analiza aplikacji, sprawdzanie ich niezawodności jeszcze przed pobraniem;
 • Gatekeeper. Skanowanie aplikacje przed uruchomieniem;
 • ochrona sieci. Blokowanie niebezpiecznych stron i trackerów (Safari);
 • ochrona przed kradzieżą. Śledzenie lokalizacji komputera lub gadżetu w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Wszystkie te funkcje są bez wątpienia przydatne, ale nie wystarczą, aby chronić komputer Mac przed oprogramowaniem szpiegującym, oprogramowaniem ransomware i innymi pomysłami hakerów, które kradną tożsamość i informacje.

Nawet najnowsza wersja systemu macOS nie ma ochrony w czasie rzeczywistym, opcji optymalizacji ani możliwości ochrony użytkowników przed phishingiem. Dlatego instalacja rozwiązania zapewniającego maksymalną ochronę przed atakami staje się jedynym słusznym wyborem.

free-antivirus-for-mac.jpg

Czy jest możliwość bezpłatnie pobrać program antywirusowy dla komputerów Mac?

Właściwie tak. Ale najczęściej opcje, które początkowo nie wymagają płatności, mają haczyk - nieco później firmy zaczynają nakładać na użytkownika już zapłacone taryfy.

Darmowe antywirusy mogą być odpowiednie dla tych, którzy nie przechowują ważnych informacji na swoich urządzeniach. Jeśli sytuacja jest inna i mówimy o kartach bankowych, rachunkach, dokumentach i projektach, lepiej rozstać się z niewielką kwotą i niezawodnie chronić informacje i samo urządzenie.